צילום: שרון צור כוח של מסייעת חרוב נפגע בשבוע שעבר מירי אר.פי.ג'י. במסגרת לחימת צה"ל ברצועת עזה. בין הנפגעים היה סמ"ר שמואל טולדנו (21) שנפצע באורח קל. אך הפציעה לא הייתה הכאב היחיד עימו מתמודד טולדנו. מפקדו בגדוד, רס"ן רועי רוזנר (27) מחולון נהרג באירוע זה. "רועי היה הכול בשבילי. אין מספיק מילים שיוכלו לתאר איזה בן אדם מיוחד הוא היה. למדתי ממנו המון", אמר טולדנו.

כאמור, חיילי מסייעת חרוב של גולני נכנסו לעזה ב-8.1.09, יום חמישי שעבר. כבר באותו יום בשעה 7:00 בבוקר תוקל הכוח על ידי אנשי חמאס חמושים. "פתאום קלטנו שיורים עלינו, כל אחד רץ לתפוס מחסה, רצתי לתוך בית, שהיה בקו הבתים שבדקנו ופנה לכיוון הירי. צעדתי אחורה, תוך שאני בודק את השטח מכל הכיוונים, קפצתי מעל מדרגה פנימה אל תוך הבית ונותרתי כשהרגליים בחוץ, פתאום עף עליי אחד מחבריי למסייעת, גלגלתי אותו עם הרגליים פנימה אל תוך הבית.

"נשכבנו על הרצפה. רצינו להשיב אש ולא זיהינו מאיפה הירי. ואז פתאום שמענו 'בום' עז. אחר כך, לא יכולנו לראות כלום, היה אבק נוראי, שהתערבב עם הרבה דם. חבר שלי היה חצי מטר ממני ולא ראיתי אותו. נכנסנו פנימה לתוך החדרים תוך כדי גישושים בידיים".


שמואל טולדנו בביתו. "בחיים לא פחדתי כך". צילום: שרון צור

טולדנו נפצע מרסיסים ברגליים ובשפה, וכל העת ניסה לגשש את דרכו ולנסות להבין מאיפה מקור הירי. "בחיים לא פחדתי כך, אבל במצב כזה אסור לי לתת לפחד להשפיע. צריך לקבל החלטות מהר. חששתי שיש מחבל בבית והבנתי שאם אמשיך להסתתר בחדר הוא יגיע אליי, אז אמרתי לעצמי עדיף שאני אתקיף אותו ולא הוא אותי", משחזר טולדנו.

בסיום הפעולה הועבר טולדנו לבית החולים סורוקה בבאר שבע לקבלת טיפול. בבית החולים נודע לו כי מפקדו הנערץ, רס"ן רוזנר, נהרג בפעילות. "אני חושב עליו הרבה במהלך היום, ובאחד הלילות חלמתי עליו", אמר טולדנו, שלמעט החלומות על מפקדו הוא מייחל לחזרתו הביתה של החייל החטוף, גלעד שליט. "יש תקווה שהוא חי ונוציא אותו משם", אמר.

הכתבה המלאה מתפרסמת בסוף השבוע ב'ידיעות העמק'.