צילום: נמרוד גליקמן עיר האלימות: שני נערים תקפו ביום שלישי נהג אוטובוס מטבריה במהלך נסיעה, לאחר שהנערים גידפו את הנהג על תפקודו ובין השלושה נוצר ויכוח, שהוביל לאלימות מצד הנערים כלפי הנהג. הנהג הגיש תלונה במשטרה והשניים נעצרו לחקירה.

לאחרונה נהגי התחבורה הציבורית בעיר, 'קונקס', עדים למקרי אלימות על ידי בני נוער מהעיר. השבוע הותקף נהג קו 11 בעירוני במהלך הנסיעה, כאשר שני נערים בני 17, שהתיישבו במושב האחורי, החלו לקלל את הנהג ולמתוח ביקורת על תפקודו.

הנהג המשיך לנסוע עד שפקעה סבלנותו. הוא עצר את האוטובוס, ניגש לשני הנערים וביקש מהם לרדת, אך אלו סרבו. כתוצאה מדרישת הנהג נוצר ויכוח בין השלושה לעיני שאר הנוסעים באוטובוס, ובהמשכו אחד הנערים דחף את הנהג וחברו השני הכה את הנהג בגבו באמצעות בקבוק פלסטיק. לבסוף, הנערים ירדו מהאוטובוס לא לפני שהמשיכו במטר הקללות לעבר הנהג.

בסיום הנסיעה, ניגש הנהג לתחנת המשטרה בעיר והגיש תלונה נגד שני הנערים. "הנושא נמצא בטיפול המשטרה, שני הנערים נחקרו לאחר העדות שמסר הנהג. יש לציין כי זהותם אינה מוכרת למשטרה", מסר בתגובה מפקד תחנת המשטרה בטבריה, סנ"צ אפי פרטוק.

כזכור, לפני שבועיים תלמיד מאחד התיכונים בעיר יידה אבן לעבר אוטובוס המסיע תלמידים. כתוצאה מכך נשברה שמשת האוטובוס הקדמית. לדברי מנהל חברת קונקס, אלי הראל, מבדיקה שהוא ערך עולה כי "מקרה האלימות האחרון התבצע על ידי אותו נער שזרק אבנים על רכב החברה לפני כשבועיים".

עוד הוסיף הראל כי "אינני מקבל כל פעולה של אלימות כלפי הנהגים הנאמנים והמקצועיים שלנו, אך לאור העובדה שמדובר פה בנער בעייתי שמוצא לנכון להוציא את עצביו על גורם ציבורי, כחלק מאיזשהו "מרד נעורים", אני חושב שצריך לנסות ולפתור את הבעיה הזו בהידברות במקביל לשיתוף פעולה עם המשטרה. אני מקווה שנצליח ביוזמה הזו ואם נוכל לעזור לנער מה טוב, במידה ולא נדע לטפל בזה גם אחרת".