צילום: חיים צח שבוע וחצי לאחר מקרה האלימות החמור בתיכון אורט בטבריה, במהלכו נקטעה אצבע של מורה מטריקת דלת, מנסים בבית הספר לחזור לשגרה. ביום ראשון בשבוע שעבר נקטו המורים עיצומים למשך שעה במחאה על המקרה, ובמשך כל השבוע התחיל כל שיעור בשיחה כיצד למנוע אלימות. אחד התלמידים שהיה מעורב בסיפור, כתב מכתב התנצלות.

כזכור, לפני שבוע וחצי ביקשה מורה באחת הכיתות משלושה תלמידים לצאת מהכיתה, לאחר שאלה הפריעו למהלך השיעור. כשהתלמידים יצאו המורה עמדה בכניסה לכיתה, אחד מהם טרק את הדלת בחוזקה, המורה קיבלה מכה חזקה בידה, כתוצאה ממנה נאלצו בבית החולים לקטוע את אחת מאצבעות ידה השמאלית.

ועד המורים החליט לא לעבור בשתיקה על האירוע וביום ראשון קוצר יום הלימודים במחאה והסתיים בשעה 12:00. "אנו מגנים אלימות בכל צורה שהיא בבית ספרנו", אמר גורם בבית הספר, "ברור לנו שהתלמיד לא התכוון לקטוע למורה את האצבע, אך חשוב לנו להדגיש כי אין כל סיבה בעולם שתלמיד ינהג בחוסר אחריות ואכפתיות כלפי מורה.

"מלבד זאת, כל מורה ומחנך לקח על עצמו להתחיל את השיעור בדו שיח עם התלמידים ולהסיק מסקנות יחד כדי שאירוע מסוג זה או אחר לא יחזור על עצמו".

התלמידים נחקרו בשבוע שעבר ונשלחו למעצר בית של חמישה ימים. מפקד תחנת טבריה, סנ"צ אפי פרטוק, מסר כי תיק החקירה הועבר להמשך טיפול בפרקליטות.

בתום מעצר הבית חזרו התלמידים לבית הספר. אחד מהם כתב מכתב חרטה והפיץ אותו במסדרונות בית הספר ובחדר המורים. "אני מבקש לשתף אתכם בכל מה שקרה עם המורה", כתב התלמיד, "ראשית חשוב לי להדגיש שאני מצטער ומתנצל וכואב מאוד את כל מה שקרה.

"ברצוני לומר לכם שמבחינתי זו הייתה תאונה מצערת ולי לא הייתה חלילה כוונה שהדבר יקרה. אני מבקש שתאמינו לי שברגע שטרקתי את הדלת המורה הייתה ליד לוח הכיתה, כך שלרגע לא חשבתי שהטריקה תגרום לדבר כה נורא.

"מהמקום הזה אני פונה אליכם התלמידים, אליכם המורים ובמיוחד למורה ולמשפחתה, בתקווה לנסות להרגיש מה אני חש. אני מרגיש הרבה צער, כאב, הרבה חרטה ומבקש את סליחת כולכם, ובמיוחד את סליחת המורה".

המורה שמאושפזת עדיין בבית החולים פוריה סירבה להגיב.