צילום: רפי לגטיבי יום לפני הבחירות לראשות המועצה האזורית מרום גליל והמתיחות מתורגמת לאלימות. ביום שישי בערב אלמונים חיבלו והשחיתו כליל את המועדון במושב דלתון בו עתיד היה להתקיים במוצאי שבת כנס תמיכה במועמד לראשות המועצה, עמית סופר. אך למרות ההרס, הכנס התקיים כמתוכנן.

בקרב לראשות המועצה מתמודדים סופר וראש המועצה המכהן, שלמה לוי. פעילי הבחירות של סופר הגיעו לקראת צאת השבת למועדון במושב דלתון כדי להכינו לכנס שאמור היה להתקיים באותו ערב. כשנכנסו פנימה הם נדהמו לגלות שכל שלטי הבחירות שהוכנו מבעוד מועד נתלשו ונקרעו, מערכת החשמל חובלה, מערכת ההגברה הושחתה ובתוך המועדון פוזרה צואת פרות.

מי שעמד מאחורי המעשה הזה ניסה כפי הנראה למנוע את קיום הכנס, אולם אנשיו של סופר הצליחו תוך זמן לא רב לשקם את ההרס, ולארגן את המועדון לקראת הכנס, ובשעה 20:30 התקיים הכנס כמתוכנן.

כעת, יום לפני הבחירות, רצים חילופי האשמות בין הצדדים. אנשי סופר מפנים אצבע מאשימה לכיוון מחנהו של שלמה לוי. אבל שם אומרים: "עמית סופר הוא פרובוקאטור, והוא מחפש דרך לזכות באהדת הציבור גם באמצעים לא כשרים. אנחנו לא מוציאים מכלל אפשרות שהכול היה פה מבוים".

מנגד, חיים איצקוביץ, המועמד שהחליט להסיר את מועמדותו ולהצטרף לעמית סופר, אמר כי "זו האשמה מופרכת. הסיפור יותר מדי חמור מכדי שיהיה מבוים. אנשים ממש טרחו והביאו זבל פרות למועדון. אני לא מעלה על דעתי שמישהו מהמחנה שלנו יכול היה לעשות מעשה שכזה".

אנשיו של סופר הגישו תלונה במשטרה והנושא נמצא בחקירה, אולם טרם נמצאו מי שעמדו מאחורי השחתת המועדון.

בינתיים, נראה שמחנהו של לוי לחוץ בימים האחרונים, וזה אולי קשור לכך שבתחילת השבוע שעבר הודיע איצקוביץ על כך שהוא מסיר את מועמדתו וחובר לסופר, כאמור. בהודעתו אמר איצקוביץ: "אני רואה כעת את טובת תושבי מרום הגליל לנגד עיני והדבר החשוב ביותר כיום הוא להחליף את ראש המועצה, שלמה לוי ,וכל תושבי מרום הגליל צריכים להיות מאוחדים לשם כך.

"שלמה לוי לא הצליח להוכיח יכולת מנהיגות בניהול המועצה. אני משוכנע ש-10 שנים של ניהול, אם כסגן ואם כראש מועצה, הן זמן רב כדי להביא שינוי ולו הקל ביותר. הדבר לא קרה וכעת על שלמה, שקיבל את כל הזמן שבעולם מהתושבים, לתת את הבמה לאחרים".

מלבד החיבור בין איצקוביץ לסופר, נראה כי מכון סמית הכין סקר עבור המועמד שנערך ב-08 בינואר 2009. הנסקרים נתבקשו לענות בין היתר על השאלה: "לו היו הבחירות היום והיו מתמודדים רק עמית סופר ושלמה לוי. במי היית בוחר?". 58 אחוז מהנשאלים ענו כי יצביעו לסופר.

יועץ הקמפיין של שלמה לוי, יורם אבן צור, אמר בתגובה: "גם לנו יש סקרים והם מעידים על יתרון של 15 אחוז לטובת שלמה לוי".