צילום: הרצל יוסף בית המשפט המחוזי בנצרת הטיל אתמול (א') על גבר בן 34 מטבריה חמש שנות מאסר בפועל לאחר שהורשע בביצוע מעשים מגונים בשכנתו החרדית. העונש ניתן במסגרת עסקת טיעון.

האירוע החל החודש פברואר 2008 כאשר הנאשם, נשוי ואב לילד, נכנס לדירתה של שכנתו החרדית. "על רקע שכנות זאת שררה היכרות בין השניים. הנאשם ניצל את היכרותו עם המתלוננת, בת העדה החרדית, ונכנס לדירתה", ניטען בכתב האישום.

"כאשר נוכח שהוריה אינם בבית, ניגש אליה, הרים את חולצתה וחזייתה, ליטף את חזה למרות התנגדותה וביצע בה עוד מעשה בחזה. לאחר מכן, הפשיל את חצאיתה וביצע בה מעשים באיבר מינה כשהוא נעזר באצבעותיו. לבסוף שלף את איבר מינו, שפשף אותו בבטנה עד שהגיע לסיפוקו", נכתב בכתב האישום.

האיש הודה במיוחס לו במסגרת הסדר הטיעון והורשע בעבירות של אינוס, מעשה סדום בנסיבות מחמירות, מעשה מגונה, כליאת שווא והדחה בחקירה.

למתלוננת הוכן תסקיר קורבן על פיו נקבע כי המקרה השפיע עליה קשות וגרם לה לטראומה שכתוצאה ממנה היא נזקקת לטיפולים פסיכולוגיים. כמו כן, המוסד לביטוח לאומי הכיר בה כנכה.

הנאשם נשלח אף הוא לתסקיר מבחן, ובו נאמר כי הוא "חווה משבר משפחתי קשה עם בת זוגו, שכפי הנטען על ידו ועל ידי בת זוגו, הביאוהו לעבור את העבירות".

התובעת, עו"ד עידית רייכרט מפרקליטות מחוז צפון, ביקשה לגזור על הנאשם שבע שנות מאסר. "מדובר בעבירה שבוצעה תוך תכנון מראש, ניצול אמונתה של המתלוננת, כליאתה בביתה, וביצוע העבירה תוך הפעלת כוח פיזי והתעלמות מגילוי ההתנגדות שלה", נכתב בתביעה.

מנגד, טענה הסנגורית של הנאשם שזו מעידתו הראשונה, ובהודאתו מיד בתחילת המשפט חסך מהמתלוננת את הצורך להעיד ואף חסך זמן שיפוטי.

"אין אנו רואים בקשייו האישיים של הנאשם והמשבר המשפחתי אותו חווה סמוך למועד ביצוע העבירות, כנימוק לפנים משורת הדין. העובדה כי הנאשם נפגע בעצמו, אין בה כדי להוות כל הצדקה לפגיעה בזולת", נכתב בגזר הדין.

כאמור, בית המשפט גזר על הנאשם חמש שנות מאסר בפועל. בנוסף, נגזרו על הנאשם גם שנתיים מאסר על תנאי לשלוש שנים, והנאשם ישלם למתלוננת פיצויים בסך 30 אלף שקל.