צילום: רוי אבן צור אם אדם נופל ברחוב בצפת באמצע היום, רק אלוהים לבדו יכול להציל אותו. זאת כנראה המסקנה של הסיפור המוזר שהתרחש ברחוב מליבו בצפת ביום שישי בשעה 10:30, כאשר יהודה מזוז עובד בעיריית צפת, זיהה כי על המדרכה שוכב אדם שלא זז. צוות מד"א שהגיע למקום קבע את מותו, וכל הנראה אין חשש לפלילים.

זהו אולי אחד המקרים היותר מפתיעים שהתרחשו לאחרונה בעיר צפת. כאמור, מזוז הלך ברחוב מליבו בעיר ולהפתעתו נתקל באדם בסביבות גיל ה-70 השוכב על המדרכה. "ניגשתי אליו וניסיתי לבדוק מה קורה איתו", שיחזר מזוז. "הוא היה שכוב על בטנו, ניסיתי להזיז אותו ואז ראיתי שיש סימן של מכה בפניו. כנראה שהוא נפל".

מזוז התעשת מהר והבין כי ככל הנראה מדובר בגופת אדם. "אחת השכנות, שראתה אותי מהחלון, שאלה אותי מה קרה לו. אמרתי לה 'תזמיני מהר אמבולנס'. במשך כמה דקות הייתי אתו ולא ידעתי מה לעשות. בדרך כלל אני אדם שיודע להסתדר במצבים קשים, אבל במקרה הזה הרגשתי חסר אונים".

אולם רגעים לפני שצוות מד"א הגיע למקום האדם השרוע על המדרכה עשה סימני חיים. "פתאום האיש השמיע חרחור, וחשבתי שהנה אולי הוא מתאושש. אבל כעבור כמה דקות, כשהגיע האמבולנס, התברר שהוא כבר לא היה בחיים.

"אמנם אני לא יכול לומר זאת בוודאות מוחלטת, אבל נראה לי שכשאני הגעתי אליו, הוא שכב כבר זמן די ארוך על המדרכה כי שמתי לב שהידיים שלו היו לבנות ללא שום אדמומיות של העור. אני לא מבין איך עד שאני הגעתי אליו, אף אחד מהשכנים או מהעוברים ושבים לא שם לב", הביע מזוז את תדהמתו.

צוות מד"א שטיפל באלמוני פינה אותו לבית החולים זיו בעיר כשהוא ללא רוח חיים. מבית החולים זיו נמסר כי גופת האדם הועברה למכון לרפואה משפטית באבו כביר, שם ינסו להבין את סיבת המוות.

"כמה אנשים שסיפרתי להם על המקרה אמרו לי, 'בשביל מה ניגשת אליו? עוד היית מסתבך עם המשטרה'. האמת שמחשבה כזו לא עלתה לי בראש, אבל אחר כך שאלתי את עצמי האם עשיתי את המעשה הנכון. בסופו של דבר הגעתי למסקנה שאני מוכן לקחת את הסיכון שהמשטרה תשאל אותי שאלות", אמר מזוז.

לטענת מזוז אם היה מגיע למקום כמה דקות קודם, יכול להיות שהיה מצליח להציל את חייו של האלמוני. "זה קצת מפחיד לחשוב שאדם נופל ככה באמצע הרחוב ואף אחד לא ניגש אליו", סיכם מזוז.

מפקד משטרת צפת, רפ"ק עמוס שמעוני, מסר בתגובה כי "אין חשד לפלילים. כנראה האדם נפטר כתוצאה מהתקף לב".