צילום: רויטרס ראש עיריית עפולה, אבי אלקבץ, חזר בשבוע שעבר מביקור בניו יורק. בבית חב"ד בברוקלין נפגש עם רבנים ותורמים, והציג בפניהם חוברת ובה מפרט של הפרויקט לזכר רבקה וגבריאל הולצברג ז"ל שנרצחו בפיגוע בהודו.

החוברת חולקה לארבעה פרקים ונועדה להסביר לתורמים על הפרויקט. החלק הראשון בחוברת כלל את סיפורם של רבקה וגבי הולצברג, החלק השני סיקר את הטרור במומבאי כולל טקס הלוויה והשבעה של הקורבנות. בחלק השלישי היה תיאור של המבנה וכמה כסף צריך להשקיע בכל קומה ובחלק האחרון מפרט כולל.

המבנה ייבנה מול בית יד לבנים בעיר. אלקבץ נפגש עם התורמים, חילק בין כולם את החוברות וביקש שיעבירו אותם גם לתורמים אחרים. לדברי אלקבץ, נרשמה היענות יפה מצד התורמים. בחודש הבא יגיעו נציגים מהקהילות היהודיות לעיר כדי לראות את השטח עליו ייבנה המבנה, הם ישתתפו בנטיעות עצים ויתרמו כסף.

אלקבץ ביקר במבנה 770, בספרייה, באוהל הקדוש ובמוזיאון והדגיש את המחויבות העמוקה שלו לחב"ד ולמשפחת הולצברג ורוזנברג, אשר שכלו את יקיריהם במומבאי.

למחרת הביקור הזמין ראש העירייה למשרדו את הרב שמעון רוזנברג ורעייתו יהודית, ובנם יוסי, ושיתף אותם בעיקרי הביקור בארה"ב ועם מי נפגש.

את אלקבץ ליווה בחלק מהביקור הרב משה קוטלרסקי, ראש כל השליחים בחב"ד. "התפללנו תפילת שחרית, ונתנו לי את הכבוד לכרוך את ספר התורה. זה היה אירוע מאוד מרגש ומכובד. איתי ביחד היה, הרב מענדל שגלוב, והרב יהודה הולצברג, דודו של הרב גבריאל הולצברג, שליוו אותי במהלך כל הביקור.

בתום הביקור הודה אלקבץ למארחו, הרב יהודה הולצברג, תוך שהוא מדגיש שוב את החשיבות בבניית המרכז החסד החדש בעפולה, שיוקדש לזכר השליחים, וביניהם רבקה ילידת העיר עפולה, וגבריאל הולצברג ז"ל.

הרב רוזנברג ורעייתו יהודית, הודו לראש העיר אלקבץ, על מעשיו ופעילותו האצילית. "אנחנו עד עכשיו לא עשינו הרבה, המתנו עד שאתה תחזור, אנחנו מאוד מעריכים את העבודה שלך, הפרויקט הזה הוא ה'בייבי', שלך ואנחנו מלווים אותך בו".