צילום: שרון צור הבחירות לראשות המועצה האזורית גלבוע יצאו היום (ג') לדרך. החל מהשעה 08:00 בבוקר נפתחו חלק מהקלפיות ביישובי הגלבוע, כאשר החל משעות הצהריים ייפתחו שאר הקלפיות ביישובים האחרים. עד כה נרשמה היענות מצד התושבים, ולא דווח על אירועים חריגים.

מי יהיה ראש המועצה הבא של המועצה האזורית גלבוע? לכתר זה טוענים שלושה מועמדים. דני עטר, ראש המועצה המכהן מזה 15 שנה שואף ומאמין שרק הוא יכול להמשיך ולהוביל את המועצה בבטחה גם בחמש השנים הבאות.

מנגד יש את מוטי כהן, ששימש כאופוזיציונר במועצה האזורית. כחלק מרצונו להחליף את שלטונו של עטר הוא בחר לאחרונה לחבור לאיציק צפדיה – מי שעד לא מזמן היה מועמד בעצמו לראשות המועצה. מול השניים הבולטים ישנו גם המועמד מכפר מוקביילה עו"ד ורו"ח תייסיר קאסם.

נראה כי בתום מסע בחירות אלים ועיקש מצד שני מחנות המועמדים המובילים - עטר וכהן - היום תיגמר סאגת הבחירות כאשר ככל הנראה אחד מהשניים ייבחר לראש המועצה.


עטר עם תומכיו. "רק עטר ינצח בבחירות". צילום: שרון צור

כזכור, לאורך כל מסע הבחירות האלימות הייתה מנת חלקם של הפעילים. לא פעם נרשמה אלימות יתרה, כאשר פעיל של עטר, נוח בדיני, הותקף בידי שלושת אחייניו של כהן. בפעם אחרת התלוננו עטר ובנו שאלמונים ניסו לתקוף את הבן בסכין. מנגד, לא פסח גם כהן על תלונה במשטרה כאשר טען שאלמונים ניסו להוריד אותו מהכביש בעת נסיעה.

כאמור, הקלפיות נפתחו ותנועת הפעילים מורגשת בכל קלפי שנפתחה אך לא נרשמו אירועים חריגים ואלימים בקרב הפעילים. עד כה אנשיו של כהן חלשו על רוב הקלפיות ופיזרו שלטים של מועמדם. הפעילים מצוידים בפלאיירים, חולצות וטייפ שלא מפסיק להשמיע את ג'ינגל הבחירות. "היום בערב יגיע השינוי שהגלבוע ייחל לו", הבטיחו פעיליו.


פעילים של מוטי כהן. "היום בערב יגיע השינוי". צילום: שרון צור

כהן שניגש בשעה 10:30 בבוקר לקלפי במקום מגוריו, גן נר. בתום הצבעתו, לחץ כהן את ידיהם של כל הפעילים ששהו בקלפי ביישוב. בדומה לו, עטר הצביע אחר הצהריים גם ביישוב גן נר. בסיום ההצבעה נסע עטר ליישוב תמרת שם אמר "היום בערב הבלגן בגלבוע יסתיים והכל יחזור להתנהל כשורה".

עטר התייחס ליריבו הפוליטי כשאמר "צר לי שהמועמד השני (מוטי כהן - ז.צ) נתן קמפיין אגרסיבי. כנראה שזה מה שהוא יכול היה לתת".

נוכחותם של פעילי עטר מורגשים אף הם בשטח, על אף שבשעות הבוקר כמעט ולא ניתן היה לראות אותם באזור הקלפיות ביישובים. "עטר הוא בולדוזר ורק הוא ינצח בבחירות האלו", אמרו פעילים של ראש המועצה.