צילום: שרון צור שוב לא שקט בגלבוע: אם מישהו חשב שסאגת הבחירות תסתיים עם פתיחת הקלפיות, הרי שטעות בידו. כ-100 בוחרים התלוננו כי שמם הוסר מרשימת הבוחרים בקלפי בה היו אמורים לבחור. במקביל, דורש כהן להפסיק את הבחירות.

הבחירות לראשות המועצה האזורית גלבוע החלו היום כאשר בחלק מהיישובים הקלפיות נפתחו בשעה 08:00 בבוקר ובחלק האחר הן נפתחו בשעה 15:00 בצהריים. אולם לא הכול נראה תקין, ולפני כשעתיים התלוננו 100 תושביי יישובי המועצה השונים כי שמם אינו מופיע ברשימות הקלפיות ביישובם.

"ניסיתי להצביע ומשום מה השם שלי הושמט מרשימת הבוחרים ביישוב שלי", סיפר תומר כוכבא תושב גן נר. "פניתי למזכירת המועצה, אילנה חייט האחראית גם על הבחירות, והיא אמרה לי שתחזור אליי, אך עד כה לא קיבלתי תשובה בעניין".

חלק מהבוחרים התכוונו להצביע למועמד מוטי כהן, ויש כבר מי שבחרו להפנות אצבע מאשימה לאנשי המועצה. "יש כאן עניין של המועצה ואנחנו חושדים שמישהו בתוך המועצה מנסה לטרפד את ההצבעה שלנו", אמרו יומנה ומוחמד זועבי מנעורה.

אחרים ניסו לפנות למשרד הפנים, אך גם שם לא קיבלו תשובות בנושא. "פניתי למשרד הפנים ושם אמרו לי שיבדקו את הנושא ויחזרו אליי, אולם עד כה לא התקבלה תשובה ואני מחכה", אמרה תושבת אחד מיישוב הגלבוע, המשמשת כמורה בבית ספר במועצה.

סגנית בכירה בוועדת הבחירות, עו"ד איילת פישמן, מסרה בתגובה כי "בדיקה מדגמית של השמות שנשלחו אלינו מעלה כי נמחקו מפנקס הבוחרים שמות של מצביעים במהלך הכנתו. הבדיקות נעשו לפני בניית הפנקס ואחרי עיון לציבור ולא הוגשו ערעורים כלל. ולכן, אנשים אלו לא יוכלו להצביע בבחירות אלו".

מוטי כהן מסר בתגובה כי "עולה החשד למעורבותה של מזכירתו האישית של עטר, אילנה חייט, המשמשת גם כמזכירת הבחירות". כמו כן, פנה כהן לועדת הבחירות המרכזית בדרישה לעצור את הבחירות ולבדוק את כשירותן. בתגובה ביקשו נציגי הוועדה המרכזית שכהן יעביר להם את כל הנתונים עליהם הוא נשען והנושא ייבדק.

אילנה חייט מסרה בתגובה: "קיבלנו את התלונות של התושבים שלא יכולים להצביע. ברגעים אלו אנחנו עושים הערכת מצב וברגע שתהיה תשובה נפרסם אותה". חייט התייחסה גם להאשמות מצד כהן ואמרה: "אני בהלם מהדברים. אין לי כל יד או קשר לנושא".

דני עטר בתגובה: "מחר בבוקר אגש לתחנת המשטרה ואגיש תלונה נגד מוטי כהן על סחיטה ואיומים. מוטי כהן יעבור אצלי מחר בבוקר סדנת חינוך. כדאי לו להכין את עורך הדין הכי טוב בארץ כדי שהוא לא יישב הרבה זמן בכלא. אני לא נכנע לאיומים של אנשים רציניים, ובטח לא אכנע לאיומים של סמרטוטון כזה".