צילום: חגי אהרון סביר להניח שהחיילים ששבו מהלחימה בדרום החזירו איתם גם שק כביסה מלוכלך ומסריח. מעכשיו ניתן לחייך, לא רק למראה החיילים השבים לביתם, אלא גם למראה שק הכביסה המלוכלכת שהם מביאים. עיריית נצרת עילית אימצה שרות חדש בו היא מכבסת ומגהצת לחיילים את מדיהם כמעט בחינם.

אם אתם הורים, בוודאי לא פעם נתקלתם בערימות הכביסה שילדיכם החיילים מחזירים איתם הביתה מדי שבוע או שבועיים. ההורים עסוקים בלכבס את המדים, לתלות אותם, להוריד מהחבל כשהם מתייבשים ולגהץ אותם.

בעיריית נצרת עילית, מודעים לעובדה שפעולה זו מקצצת בזמן היקר של ההורים עם ילדיהם והחליטה לנקוט במעשה: גיהוץ במחיר סמלי של 20 שקל ל-10 קילוגרם של כביסה.

"השירות ניתן במסגרת המדיניות החדשה של העירייה שרוצה להעניק לצעירים ולחיילים תושבי העיר תחושה שיש מי שדואג להם, יש מי שאיכפת לו", אמר ראש העירייה, שמעון גפסו.

השירות יחל בימים הקרובים בבית יד לבנים (ליד מרכז רסקו). החיילים, או מישהו מטעמם, מוזמנים להביא את שק הכביסה המלוכלכת ביום שישי בשעות הבוקר ולקבל אותה בחזרה נקייה ומגוהצת , במוצאי שבת רק לאחר שתוצג תעודת חוגר. הכביסה והגיהוץ מתבצעים במכבסה 'מלבין הצפון' באזור התעשייה ג' וזאת כמחווה של הבעלים לטובת חיילי צה"ל.

ממלא מקום ראש העירייה, עדי ברקו, שעומד מאחורי היוזמה אמר שהשירות החדש הוא חלק קטן מרשימה ארוכה של הטבות שהעירייה מגבשת בימים אלה לטובת החיילים והצעירים בעיר. בתוך כך נבדקת הצעה לאפשר לחיילים כניסה במחיר סמלי של 10 שקלים לקאונטרי ספא בעיר, מחיר מוזל לבריכה העירונית ולמופעים בעיר.

"המטרה היא לראות באוכלוסיה הצעירה בעיר גאוות יחידה, תחושת שייכות ותחושה של רצון לגור בנצרת עילית", אמר ברקו.