צילום: טל שחר בסניף ביטוח לאומי בטבריה מנסים לעזור לנפגעים לא רק במתן קצבה חודשית, אלא גם ביוגת צחוק לשיפור מצב הרוח. אתמול (ד') התקיים במלון שרתון מוריה בעיר מפגש של כ-100 משפחות שכולות ונכים מהצפון, ובאמצעותו ניתנו כלים להתמודדות עם מכאובם.

סדנת הצחוק שיזם סניף ביטוח לאומי בעיר מורכבת מעשרה מפגשים, כאשר אתמול התקיים הראשון שביניהם, כאמור. את המפגש הנחו העובדים הסוציאליים של סניף ביטוח לאומי במטרה לחזק ולעודד את האוכלוסייה השכולה ולגרום לה לצחוק במעט בתוך כל הסבל הנפשי אותו היא חווה.

עבור המשתתפים המסגרת מהווה עבורם תמיכה ומקום בטוח הנותן להם כוחות. לטענתם, במהלך הסדנה הם חשים שלווה ורגעי שמחה בתוך החושך שלפעמים משתלט עליהם. "אנשים מחוץ למעגל לא יבינו זאת", אמרה אחת המשתתפות.

במהלך המפגש הופיעה מקהלת 'הקול בטוח' של עובדי המוסד לביטוח לאומי, שמעבר לעבודתם השוטפת שרים בהתנדבות במקהלה ומופיעים ברחבי הארץ. חברי המקהלה ביצעו מספר שירים שריגשו וסחפו אחריהם את הנוכחים.

את השיר האחרון הקדישה המקהלה לקהל ונשאה תפילה יחד למען בריאותם של כל ציבור הנפגעים. כמו כן, שולבה הרצאתה של ד"ר דינה אייזן בנושא 'הכוח המרפא של ההומור' ובסיומה ביצעו כל המשתתפים יחד מספר תרגילים ביוגת צחוק. "הצחוק המתגלגל שנשמע מהאולם היה בעל משמעות מיוחדת ומרגשת", אמרה ד"ר אייזן.

"שנים שלא העזתי לצחוק כך בחופשיות", אמרה אחת האמהות השכולות המשתתפת בסדנה, "כאן אני מרשה לעצמי כי אני מרגישה מוגנת ובטוחה".