צילום: איי פי שוב חוזר הריטואל הקבוע. הממשלה נבהלת מכמות העובדים הזרים במשק, ומחליטה לקצץ במכסות של העובדים התאילנדים בחקלאות. החקלאים מתקוממים ובדרך כלל הממשלה נכנעת, משום שנכון להיום, אין ממש אלטרנטיבה לאותם עובדים. החקלאים לא מתכוונים לשתוק וביום ראשון יפגינו מול משרד ראש הממשלה.

שני אנשי ציבור של הלובי החקלאי, משתי קצוות הארץ, התאחדו למאבק משותף בממשלה בעניין זה. יו"ר מרכז המועצות האזוריות, שמוליק ריפמן מרמת הנגב, ונשיא התאחדות האיכרים, דובי אמיתי ממטולה.

"לא ייתכן שבשל הבחירות, עסוקים שרי הממשלה בקידומם האישי ומפקירים את החקלאות", זעם אמיתי. "אנו רואים בחומרה את ניסיונות הממשלה לפגוע בקיום חקלאות ובפרנסת החקלאים, תוך קיצוץ במכסת העובדים הזרים לחקלאות שהינה מכסת ברזל ברורה וידועה זה שנים. תמוהה בעיני התנהלות שרי הממשלה דווקא לאחר שתי מלחמות שפגעו אנושות בפריפריה, העדפת ענייניהם האישיים בסמוך לבחירות והפקרת החקלאות".

מהדרום ריפמן ממשיך במתקפה על מנכ"ל משרד ראש הממשלה. "הוא נכשל במניעת כניסת מסתננים מחפשי עבודה ממצרים לישראל, והיום הוא מבקש לחפות על כישלונו על גבם של החקלאים, למרות שאינם רוצים לעבוד בחקלאות".

יו"ר מרכז המועצות האזורית המשיך ואחרה כי אם משרד ראש הממשלה מעוניין למצוא פתרון לסודנים, הרי שניתן להעסיק אותם בשכונת רחביה בסביון או ברעננה בסיעוד, לדבריו. "חבל מאוד כי אקורד הסיום של תפקידו של מנכ"ל ראש הממשלה בלשכת רה"מ הוא קביעת מדיניות ומתווה להרס החקלאות. אנו, המאמינים בחקלאות, לא נעמוד מן הצד ובכוונתנו להיאבק בכל הכלים שברשותנו למען עתידה של החקלאות וההתיישבות בישראל", הבטיח ריפמן.

בתגובה לצעדים שמתכננים בלשכת ראש הממשלה, מתכוונים החקלאים מהדרום הארץ ומצפונה להתאחד ולהפגין ביום ראשון הקרוב מול משרד ראש הממשלה בירושלים.

לא ניתן היה להשיג את תגובת משרד ראש הממשלה עד לפרסום הכתבה.