צילום: כל העמק והגליל סאגה שלא נגמרת: לפני כשלושה שבועות קבע בית המשפט כי ראובן יוקלר ייכנס למליאת מועצת עיריית עפולה במקום של שלמה מליחי, לאחר שוועדת הבחירות הכשירה את קולותיהם של 12 נכים שנפסלו בספירת הקולות הראשונה. אבל הוא לא מוותר ואתמול (ד') ערער לבית המשפט העליון בנושא.

פסיקת בית המשפט המחוזי שהתקבלה לפני כשלושה שבועות, הכניסה את יוקלר למועצה ושלפה החוצה את מליחי, כאמור. לראש העירייה, אבי אלקבץ, לא נותר אלא לברך את הנציג החדש בקואליציה שלו ואף העניק לו את התואר סגן ראש העיר בתואר.

מבחינת העירייה והעומדים בראשה, סאגת מליחי תמה. אבל נראה שמליחי חושב אחרת. כאמור, אתמול ערער הנציג היוצא מהמועצה לבית המשפט העליון. מטרת הערעור אינה להציג עובדות חדשות שאולי ישנו את החלטת בית המשפט המחוזי, ויחזרו אותו לכסא המועצה. אלא מטרתו לתבוע את מי שייצגה אותו בעבר.

לטענת מליחי, חילוקי דעות קשים שנתגלעו בינו לבין עורכת דינו לשעבר, הם אלו שהובילו בסופו של דבר לאי מסירת מידע חשוב לידיו וזה הוביל לניצחונו של יוקלר בקרב על הכסא.

עוד טוען מליחי כי הוא לא היה מודע שבית המשפט המחוזי דחה את בקשתו לעיכוב ביצוע, ובנוסף עו"ד לא ענתה לשיחותיו של לקוחה ואף לא הגישה מסמכים קריטיים לעיונו של בית המשפט. מליחי מציין בבקשה לערעור את תשובתה של עו"ד לגבי התנהלותה, ולדבריו היא יצרה עימו קשר ב-15 בינואר 2009 בשעת ערב מאוחרת ואמרה כי בעקבות שיפוצים הנעשים במשרדה לא הגישה תשובה לבית המשפט.

שלמה מליחי אמר בתגובה כי "עו"ד הקודמת שייצגה אותי לא הגישה לבית המשפט המחוזי את טפסי הבקשה שלי לערעור בנושא בזמן, ולכן בית המשפט לא קיבל את טענותיי. כיום אני מיוצג בידי שלושה עורכי דין אחרים מתל אביב, ואני מקווה שבעזרתם בית המשפט העליון יקבל את טענותיי".

עו"ד שייצגה את מליחי אמרה כי אינה מכירה כלל את בקשת הערעור שהגיש נגדה מליחי.