צילום: יורם כהן מלון הדירות 'מגדלי המלכים' שנמצא בטיילת הצפונית של העיר טבריה מתעורר לחיים אחרי 20 שנה של קיפאון.

בניית מלון הדירות 'מגדלי המלכים' שממוקם בטיילת הצפונית של העיר הוקפאה בעקבות קריסת החברה היזמית 'קלרין' למשך 20 שנה. השלמת הפרויקט התאפשרה הודות לאישור שנתן בית המשפט המחוזי בתל אביב לבקשתו של עו"ד איתן ארז, מפרק החברה שבנתה את הפרויקט. בית המשפט הורה לחברה לבצע באופן מיידי מכירה של שמונה דירות בפרויקט, כדי לממן את עלויות השלמת הבנייה. במכרז להמשך עבודות הבנייה זכתה חברת 'צלאח דוד ובניו'.

בחודש אפריל 2008 מינה בית המשפט את עו"ד ארז כמפרק ומפעיל העסקה במטרה לסיים את שיפוץ המלון. עו"ד ארז הוציא למכרז את עסקת המלון. לדבריו, הקבלן שזכה במכרז וימשיך את הבנייה יקבל 90 דירות בחינם במטרה לקבל רווחים על שיפוץ ושיקום המלון.

אחת הבעיות המרכזיות בתכנון המלון היא בעיית המיזוג. הבניין תוכנן ללא מיזוג אוויר עובדה זו מקשה על תהליכי הבנייה בייחוד שמדובר בעיר בעלת אחוזי לחות גבוהים בעונות הקיץ. לפיכך, הוחלט לקיים מכרז נוסף בנושא מיזוג האוויר. הפרויקט עומד על כ-3.5 מיליון דולר. לדברי ארז, עבודות המיזוג אמורות להתחיל בחודש מרץ ולהסתיים בסוף חודש אוגוסט.

לאחרונה פורסם מכרז למכירת הדירות במחיר מינימום העומד על כ-150 אלף שקל לדירה. הדירות המוצעות למכירה משתרעות על שטח של 47 מטר וכוללות שני חדרים. בסך הכול כולל המלון 252 יחידות נופש ובריכת שחייה.

במקביל להשלמת בניית המלון, נמצא עו"ד ארז במשא ומתן עם כמה חברות ניהול כדי למצוא חברה שתהיה אחראית על תחזוק וניהול המקום. "אני מודה לראש העירייה זוהר עובד על המאמצים שהשקיע", אמר ארז, "זה פרויקט חשוב לעיר ועשוי לפתח את הטיילת של אזור החופים הצפוניים של טבריה".

ראש העירייה, זוהר עובד, אמר "אני שמח שפרויקט אטרקטיבי זה, הממוקם על פיסת נדל"ן מהמרשימות באזור, קורם עור וגידים ומצטרף לתנופת הפיתוח המלונאית באזור. אמשיך ללוות באופן אישי את הפרויקט עד להוצאת טופס 4 לאכלוסו".