צילום: ירון ברנר יוזמה של עיריית עפולה עשויה לפתור את בעיות השעמום בקרב בני הנוער בעיר. 'קפולה' הוא שמו של בית קפה חדש שהוקם בעיר ומיועד לבני נוער בלבד. במקום יוקרנו גם סרטי קולנוע במחירים מוזלים.

מדובר בפרויקט משותף למועצת הנוער העירונית ומחלקת הנוער בעירייה. הרעיון שעומד מאחורי המיזם 'קפולה', הוא מציאת מקום בילוי אטרקטיבי לבני הנוער במחירים זולים. המפגשים בבית הקפה מתקיימים אחת לשבוע ביום רביעי במתחם מועדון 'הבלקוני' שבקנטרי קלאב. פעם בשבועיים המקום לובש צורה של בית קפה איכותי בחסות 'ארומה' ובפעם האחרת המקום מאורגן לבית קולנוע גדול המציג את מיטב הסרטים.

המחירים מותאמים לבני הנוער, עלות כוס קפה נעה בין חמישה לעשרה שקלים, ורכישת כרטיס לסרט עולה 15 שקלים. "בני נוער מתלוננים כי אין פעילויות לנוער ואין בית קולנוע בעיר, אז הקמנו את 'קפולה', כדי לתת להם מענה", אמרה יו"ר מועצת הנוער העירונית, שירן דייסי.

מועצת הנוער העירונית תולה המון תקווה בפרויקט החדש ומקווה שיניב פירות במהרה. לדבריהם החשוב מכל הוא פתרון לנוער המשוטט חסר מעש ברחובות העיר בלילות.

הפרויקט החל לפעול בשבוע שעבר וכבר עשרות בני נוער הגיעו למקום. "זה הרבה יותר נחמד לשבת במקום שמותאם לנוער. אחרי הכול, אין כאן מגוון של פעילויות או מקומות בילוי עבורנו. זה סבבה לשבת עם חברים על כוס קפה או לראות סרט", סיפר עודד, תלמיד בכיתה י"א בבית הספר 'אורט' בעיר.