צילום: שרון צור מצלמה נסתרת? עיריית עפולה רכשה לפני מספר חודשים 22 מצלמות אבטחה במטרה להציב אותן בגנים ציבוריים ובמוסדות חינוך, אלא שעד כה לא התקינה אותן. זה לא מנע ממנה להציב בכל הגנים הציבוריים שלטים המרתיעים את הנוכחים כי האזור מצולם ומוגן במערכות אבטחה במעגל סגור 24 שעות ביממה.

הרעיון להציב מצלמות אבטחה בגנים ציבוריים ובמוסדות חינוך נולד לפני כשנה בעירייה במטרה למנוע ונדליזם ומטרדי רעש. העירייה רכשה בסכום של 100 אלף שקלים 22 מצלמות, שבאמצעותן יהיה ניתן לשלוט על המתרחש במוקדים המצולמים בכל שעות היום והלילה. הצילומים יועברו במעגל סגור אל מסכי פלזמה שעתידים להיות במוקד העירייה.

כאמור, לפני חצי שנה הציבה העירייה את השלטים המתריעים על קיום מצלמות בשטח, אלא שאת המצלמות טרם התקינה.

גורם בעירייה מסר כי בימים הקרובים בכוונת העירייה להתקין מצלמות אבטחה בכמה בתי ספר ברחבי העיר ובעתיד יותקנו מצלמות האבטחה גם בגנים הציבוריים.

גיל גוביאזין מעפולה עלית: "אם היו מצלמות הן היו חושפות הרבה מאוד פשע. תושבים יודעים שהשלטים האלה נועדו רק להפחיד, ולראיה אף אחד לא לוקח את השלטים ברצינות, ילדים שורפים ושוברים את המתקנים, אז איפה בדיוק המצלמות?"

גם שלומי חי משוכנע שאין מצלמות. "אם היו מצלמות לשוטרים לא הייתה מנוחה, אבל לזכותה של העירייה יש לציין כי כל הכבוד לה על המאמץ ליצור גורם מרתיע".

עיריית עפולה בחרה שלא הגיב בנושא.