צילום: אבי מועלם בעיריית עפולה מצאו פתרון לגביית שכר הלימוד מעובדים שילדיהם לומדים במוסדות החינוך בעיר. בתחילת החודש הוציאה חברת הגבייה של העירייה מכתב לעובדים המפגרים בתשלומים, כי החוב ינוכה ממשכורתם החודשית. צעד זה מנוגד לחוק ולא עבר יידוע ואישור של העובדים.

צעד זה של מחלקת הגבייה בעירייה הוחלט, כאמור, ללא ידיעת העובדים, ולדבריהם לא ניתנה להם אפשרות לנסות ולשלם שוב את החוב למוסדות החינוך. כמו כן, העובדים לא נתנו לעירייה אישור לנכות ממשכורת את החוב.

"המכתב שיצא ממחלקת הגבייה קבע בצורה ברורה שהחוב לבית הספר ינוכה מהמשכורת החודשית מבלי לתת אפשרות לעובדים להסדיר את החוב בדרך אחרת", אמר גורם בכיר בעירייה, "העובדים לא ידעו מהמכתב ובטח שלא אישרו את הניכוי. העירייה מנסה להיות חכמה כנראה יותר ממה שהיא באמת".


המכתב שהגיע לעובדי העירייה.

עובדי העירייה זועמים. "אף אחד לא פנה אליי טרם שליחת המכתב", אמרה ד' עובדת בעירייה, "פשוט הודיעו לי שהחוב ינוכה לי מתלוש המשכורת. בכוונתי לפנות כעת לוועד העובדים שיעזור בסוגיה זו".

עובד עירייה נוסף א' אמר כי פנה למחלקת הגבייה בנושא. "הוסבר לי שהחוב יקוזז מתלוש המשכורת שלי. אף אחד לא שאל אותי ולא יידע אותי. אני לא מתכוון לעבור על כך בשתיקה".

יו"ר ועד העובדים בעירייה, יוסי חן, אמר כי "נעמוד מאחורי כל עובד שהורידו לו את תשלום בית הספר ממשכורתו החודשית ללא ידיעתו".

עו"ד הסתדרות בעובדים בעפולה, ד"ר לואי זרייק, מסר בתגובה: "אין בסמכות העירייה לעשות זאת אלא רק בהסכמת העובד".

מעיריית עפולה לא התקבלה תגובה עד פרסום הכתבה.