צילום: ויז'ואל/פוטוס קבוצת גנבים פרצו למחסן בית הספר 'ארליך' בטבריה בלילה שבין מוצאי שבת ליום ראשון, וגנבו כלי עבודה רבים ואת צרור המפתחות של איש האחזקה בבית הספר. המשטרה פתחה בחקירה אך טרם נעצרו חשודים במעשה.

האירוע התרחש בליל מוצאי שבת כאשר אלמונים פרצו למחסן כלי העבודה בבית הספר. תחילה עקרו הפורצים את דלת הברזל, נכנסו לתוך מחסן כלי העבודה המשמש הן את העובדים והן את התלמידים, וגנבו ציוד רב. כמו כן, גנבו האלמונים גם את צרור המפתחות של אב הבית של בית הספר האחראי גם על תחזוקת המחסן, כאמור.

לטענת גורמים בבית הספר, הפורצים הכירו היטב את המקום ואת תכולתו, שכן בצרור המפתחות שנגנב יש מפתחות לכל החדרים בבית הספר. ביום ראשון בבוקר, כשהגיע צוות החינוך בבית הספר הופתע לגלות את דבר הפריצה והזעיק את משטרת טבריה לטפל בנושא.

"אנו מגנים בתוקף כל אירוע הכולל פלישה לאזור פרטי בייחוד שהמדובר הוא בבית הספר של ילדים קטנים", אמר חבר ועד ההורים בבית הספר, יוסי אסרף, "לדעתי יש להקים 'סיירת הורים' שתפקידה יהיה לערוך סיורים אחרי שעות בית הספר, כדי לאבטח את המקום ולמנוע פריצות כאלו בעתיד".

מהנהלת בית הספר נמסר בתגובה כי "לא נעים להגיע בבוקר לקבלת פנים כזו מחרידה. משקופי הדלת נעקרו, כתוצאה מהגנבה החלפנו את כל הצילינדרים של הדלתות בבית הספר. אנו לא נכנעים לשום ונדליזם כזה או אחר, מתוך העשייה של בית הספר יצמחו דברים טובים יותר, כרגע הפעילות ממשיכה כרגיל ללא שינויים".

מפקד משטרת טבריה, סנ"צ אפי פרטוק, אמר בתגובה: "אנו מטפלים ביסודיות ולא מקלים ראש באירועים פלילים כדוגמת המקרה הנ"ל, הנושא עדיין נמצא בחקירה כרגע לא ניתן למסור פרטים נוספים".