צילום: חגי אהרון הבחירות לראשות המועצה האזורית גלבוע הסתיימו ביום שלישי, כשדני עטר נבחר לתפקיד בפעם הרביעית. אולם סאגת הבחירות טרם הסתיימה. בתחילת השבוע הגיש עטר תלונה נגד יריבו הפוליטי, מוטי כהן, בגין סחיטה ואיומים על איש ציבור בנושא פרסום חשבון בנק ירדני שיש לכאורה לעטר.

הנושא בגינו החליט עטר להתלונן נגד כהן התחיל שלושה ימים לפני יום הבחירות. לטענת עטר, סמוך לשעה 11:30 ביום ראשון בשבוע שעבר התקשר אלמוני לעטר, והציב בפניו אולטימטום שאם לא יסיר את מועמדתו עד לשעה 13:00 בצהריים, הוא יפיץ מסמך החושף את חשבון הבנק הסודי שלו ושל רו"ח של החברה הכלכלית במועצה, נזיזה זיאדאת.

כאשר פג האולטימטום, הבינו פעילי כהן כי בכוונת עטר בכל זאת להמשיך במרוץ לראשות המועצה. הפעילים מימשו את האולטימטום והפיצו פלאיירים בנושא פרשת הבנק, ובהם נכתב "חשבון הבנק הסודי של דני עטר בירדן נחשף לראשונה. דני עטר והחשב של החברה הכלכלית של המועצה מנהלים חשבון סודי בבנק המרכזי בירדן".

כמו כן, הופצו ביום הבחירות תדפיסי חשבון הבנק המפרטים 16 פעולות בחשבון ואת יתרת החשבון העומדת על 5,000 דינר ירדני. לטענת הפעילים, מטרת הפצת המידע הייתה כי עטר לא מגלה שקיפות כלפי הציבור בכל הנוגע לפעילות כספית ציבורית שהוא מקיים לכאורה.

יש לציין כי על פי התדפיס שצורף לפלייר, נכתב כי הבנק המרכזי הירדני נמצא בהר הירדן, הכיכר הראשונה, רחוב המכללה הטכנולוגית האסלאמית, בניין אבו שאם. אולם מתברר כי לבנק המרכזי הירדני שלושה סניפים בירדן ואף אחד מהם לא נמצא בכתובת שהפיץ מחנה כהן. שכן, סניפי הבנק המרכזי הירדני נמצאים ברחובות הכיכר החמישית, רחוב זארחן, מערב עמן, הר חוסיין, רחוב חאלד בן וואליד ובכיכר עבדון.

כמו כן, הבנק המרכזי הירדני פועל בדומה לבנק ישראל, ואינו מתעסק עם חשבונות שכירים, אלא רק עם חשבונות תאגידים וחשבונות ממשלתיים, כך שעטר לא יכול היה לפתוח חשבון בנק.

לדברי פעילי מוטי כהן, "חשבון הבנק אינו מנוהל בבנק המרכזי הירדני, אלא מנוהל בבנק אחר בירדן ותדפיס הבנק אכן הוצא מהבנק המרכזי הירדני, שכן הבנק מאגד בתוכו את כל חשבונות הבנק הקיימים בירדן".

דניאל ולא דני
כאמור, עטר לא נענה לאיומים ואף לא סיפר זאת לתומכיו ושמר על איפוק עד לרגע בו התגלו התוצאות, שבישרו לו כי זכה בקרב לראשות המועצה. כידוע, בנאום בניצחון שלו סיפר הנבחר לקהל תומכיו כיצד מחנה כהן ניסה לסחוט ולאיים עליו כאיש ציבור, וכי הוא לא יעבור על כך בשתיקה וימצה את הדין עם הפושעים.

"הבנק המרכזי הירדני לא מנהל חשבונות פרטיים גם אם מדובר בחשבונות של אנשים מושחתים", אמר עטר, "כתובת הבנק שהופצה אינה נכונה, ויתרה מכך בדרכון ותעודת הזהות ובכל מסמך רשמי אחר אני מופיע כדניאל עטר, חברים קוראים לי דני אבל במסמכים אין דבר כזה, ואילו במסמך השקרי שהפיצו אני מופיע כדני זאת עבודת פברוק שלומיאלית לחלוטין.

"כבר השבוע נשלח מכתב מעורך הדין שלי למשטרת עפולה כדי לוודא שאכן המשטרה מטפלת בנושא הזה. מי שעשה את זה פשוט פושע. צילמנו את פעיליו של מוטי כהן מחלקים את הפלאיירים האלה ואני מאמין שימצה הדין עם מי שניסה לאיים ולסחוט נבחר ציבור".

זיאדאת מסר בתגובה, כי היה בהלם מוחלט כאשר הבין שמופצת עליו שמועת לטענתו שהוא מנהל חשבון בנק בירדן. "כשהשמועה התחילה קיבלתי טלפון מחברים ומכרים שאמרו שאני הולך להסתבך בתיק חמור, לא הבנתי על מה כל המהומה. אני רוצה לומר שמעולם לא פתחתי חשבון בנק בירדן או בכל מדינה אחרת, לא בשמי ולא בשמו של אף אדם אחר".

ממטהו של מוטי כהן נמסר בתגובה כי "עורך דינו של מוטי כהן הגיש לפני כשבוע במשרדי יאח"ה בתל אביב מסמכים המעלים חשד כבד כנגד דני עטר ובכירים נוספים המנהלים חשבון בנק פרטי בירדן.

"הנושא נמצא בימים אלה בחקירה משטרתית ואנו מקווים כי החקירה תושלם במהרה ויוגש כתב אישום בעניין. דני עטר בוחר שוב לתקוף ולהעליל עלילות שווא במקום להשיב על הטענות הקשות שהופנו נגדו כמי שלא פועל כחוק. אנו בטוחים כי האמת תצא לאור במהרה".

מפקדת תחנת משטרת עפולה, סנ"צ אורלי מלכה, מסרה כי מתנהלת חקירה בנושא.