צילום: אסף אמשרלג משכן חדש לסניף יד שרה בקרית שמונה: במתחם בית הספר ברנקו וייס נחנך אתמול (ב') סניף גדול של יד שרה שירכז את הפעילות בעיר ובגליל העליון. כמו כן, הסניף ישמש גם כמרכז תאום אזורי לכל סניפי יד שרה בגליל ובגולן.

הסניף החדש, שכבר ניתן לו הכינוי 'הבית הירוק', הוקם בקרית שמונה בעקבות לקחי מלחמת לבנון השנייה, כמענה לצרכים הרבים של תושבי העיר והסביבה בתרומתם של ידידי יד שרה בשוויץ. הסניף שפעל עד כה ברחוב שפרינצק נסגר ופעילותו הועתקה למרכז החדש.

"לאחר מלחמת לבנון השנייה והפעילות הענפה שנעשתה בעיר בתנאים קשים, החליטה הנהלת יד שרה להרחיב את שירותי יד שרה בעיר", אמר מנהל הסניף, יוסף המרשלג, "הסוכנות היהודית העניקה לנו את השטח ובמסגרת השיפוצים הוחלפו גג המבנה, החלונות, מערכות החשמל והביוב ומערכות התאורה והמיזוג. על אף העבודה המורכבת".

מתנדבי יד שרה בעיר משאילים ציוד רפואי, מתקינים לחצני מצוקה המחוברים למוקד יד שרה 24 שעות ביממה ומתקינים מאחזים בבתיהם של אוכלוסיה מבוגרת. בסניף החדש, המשתרע על שטח של 200 מ"ר, מתוכנן להיפתח מרכז תצוגה וייעוץ בו ניתן יהיה לראות ולהתנסות בעשרות מכשירים ואביזרי עזר המקלים על תפקודו של אדם עם קשיים תפקודיים, ומחסן מיטות מתכווננות לכל אזור הגליל העליון. בנוסף, בסניף מתכוננים להרחיב את שעות הפתיחה ומבקשים לגייס מתנדבים נוספים.

ליד שרה יותר מ-100 סניפים ברחבי הארץ בהם מתנדבים 6,000 איש מכל מגזרי האוכלוסייה. בשנה האחרונה נעזרו כ-400 אלף איש בשירותי יד שרה. יד שרה אינה זוכה לתקציב ממשלתי שוטף וכל פעילותה ממומנת מתרומות הציבור.
.
בתוך כך, נפתח ביום ראשון סניף מילב"ת במתחם עמותת ותיקי הגליל בסמוך למכללת תל חי. מילב"ת, המרכז הישראלי לאביזרי עזר, בינוי ותחבורה לנכה, הינו הסניף הראשון בגליל, ומטרתו שירות הכוונה וייעוץ למוצרי עזר ותמיכה לאנשים עם מוגבלויות. השירות הינתן בתיאום מראש. מרפאת בעיסוק שתלווה את הפרויקט היא הדס פרנס ושוש ברוך תלווה אותה בהתנדבות.