צילום: אביהו שפירא בתאונת מטוס אולטרא לייט שאירעה הבוקר במנחת שבקיבוץ רשפים בעמק בית שאן נפצעו הבוקר (ב') שני בני אדם, בהם מנכ"ל מכללת תל חי איתן גדליזון שנפצע קשה בעיקר בפלג גופו התחתון. גדליזון הובהל לקבלת טיפול בבית החולים רמב"ם בחיפה, והוא מאושפז כעת במחלקה לטיפול נמרץ.

כאמור, גדליזון היה מעורב בתאונה האווירית שהתרחשה הבוקר סמוך לקיבוץ רשפים בעמק בית שאן, לאחר שהמריא עם המטוס הקל אולטרא לייט יחד עם עוד חבר. מיד לאחר ההמראה, נתקל המטוס בממטרה חבויה במשטח הדשא שממנו ניסו להמריא. כתוצאה מכך איבד המטוס את האיזון והתהפך מיד כשעלה לאוויר. גדליזון וחברו הצליחו לחלץ את עצמם מן המטוס הבוער.

שותפו של גדליזון לטיסה נפצע פצעים קלים, אך גדליזון נכווה קשה בעיקר בפלג גופו התחתון. הוא פונה מיד באמבולנס לבית החולים רמב"ם בחיפה. נכון לשעות אלה הוא נמצא במחלקת טיפול נמרץ.

גורמים במכללה סיפרו כי גדליזון נהג מעת לעת לטוס באולטרא-לייט. "זה היה תחביב שלו, והיה לו רישיון טייס בכלי הזה. מאז שנודע המקרה, הנהלת מכללת תל חי נמצאת בקשר מתמיד עם בית החולים והמשפחה. אנחנו כרגע בהמתנה לראות כיצד יתפתחו העניינים, וכולנו מקווים שאיתן יצליח להחלים כמה שיותר מהר. בינתיים התארגנו בהתאם להתפתחויות על מנת להמשיך ולהפעיל את המכללה באופן סדיר ותקין", מסר הגורם.

גדליזון, בן 56 איש קיבוץ כפר הנשיא, הגיע לניהול של מכללת תל חי לפני שש שנים, לאחר מסלול מקצועי מרשים בחברה להגנת הטבע. הוא החל שם בתפקיד מדריך טיולים בבית ספר שדה 'צוקי דוד' שהיה ממוקם בהר סנטה קטרינה בסיני. אחר כך התקדם לתפקידי ניהול במרחב הנגב, ובהמשך הגיע עד לתפקיד הבכיר ביותר כמנכ"ל החברה. במהלך כהונתו כמנכ"ל הוא עמד בראש הקמפיין הציבורי כנגד הקמת תחנת הכוח החשמלית על הירדן מדרום לגשר בנות יעקב, פרויקט שיזם הקיבוץ בו הוא גר, כפר הנשיא.

בראיון שנערך עמו לפני חודש וחצי, אמר גדליזון שההישג העיקרי שלו כמנכ"ל החברה, הוא בנייתה של מפת מדרג רגישות סביבתית לכל הארץ, שאפשר לגופי התכנון לדעת מהי מידת הרגישות הסביבתית של כל אזור בארץ, ובכך יש תרומה לתכנון מושכל של תחום הבנייה והפיתוח.

כמנכ"ל מכללת תל חי, הצליח גדליזון בתקופה קצרה יחסית להביא לפיתוח מהיר של המכללה. בתוך שבע שנים עלה מספר הסטודנטים במכללה מ-800 ל-2,800. כל זה נעשה בתקופה שכללה גם את מלחמת לבנון השנייה, כשמכללת תל חי נמצאת בקצה המרוחק ביותר של הפריפריה הצפונית.

80 אחוז מהסטודנטים בתל חי מגיעים מחוץ לאזור, וזו גם הסיבה שבקיבוצי הסביבה קשה היום מאוד למצוא חדר להשכרה. לפני מספר חודשים חנכה המכללה את הקמפוס החדש, וגדליזון ראה בכך צעד חשוב להגשמת החזון שלו להקמת משולש פיתוח שיכלול את מכללת תל חי, מכון המחקר מיג"ל, ופארק התעשייה.