צילום: אביהו שפירא נהגים המבקשים להיכנס לרחוב ירושלים בצפת דרך כניסתו הדרומית לא יכולים לעשות זאת, משום שבמקום מתבצעות עבודות להחלפת צנרת על ידי תאגיד המים פלג הגליל ועבודות שיפוץ כלכליות מטעם העירייה. סוחרים רבים פנו לחבר מועצת העיר, שוקי אוחנה, בטענה כי העבודות מפריעות להעברת הסחורות.

העבודות ברחוב ירושלים החלו בתחילת השבוע ויימשכו גם בימים הקרובים. נהגים שמבקשים להיכנס לרחוב יוכלו לנסוע דרך רחוב הפלמ"ח עד לסראיה ומשם להיכנס לכיוון ירושלים והמדרחוב. אך פתרון זה לא מספק את הסוחרים, שעבורם רחוב ירושלים מהווה ציר נסיעה מרכזי מדי יום.

הסוחרים פנו לאוחנה בתקווה שיסייע לצמצום הפגיעה בהם. אוחנה פנה לראש העירייה, אילן שוחט, במכתב בו נאמר: "לאור פניות רבות מבעלי העסקים בעיר, וכן מתוך פרסום כי מיום ראשון 25.1.09, מתוכננות עבודות תשתית ביוב במהלך יום עבודה מהשעה 07:00-17:00, ברחוב ירושלים. ברצוני להביע יחד עם בעלי העסקים בעיר את מחאתי על כך, שזמני העבודה בביצוע החלפת קו אספקת מים משעות הבוקר ועד אחר הצהריים מהווה, נזק כלכלי רב לבעלי העסקים שגם כך סובלים מבעיות פרנסה.

"חשוב להבהיר, כי כאשר בוצעו עבודות במדרחוב הם נערכו בשעות הלילה, כדי למזער את הנזק הכלכלי לבעלי העסקים בתקופה הנ"ל. אבקשך לשנות בדחיפות את זמני העבודה לשעות הערב או לילה כדי לעזור לבעלי העסקים. הייתי מצפה ממך לרגישות בנושא פרנסת העסקיים בצפת".

בעיריית צפת דחו את טענותיו של אוחנה ובתגובה נאמר כי "הפרויקט החל בקדנציה הקודמת ותוכנן ללא תקציב מתאים הכולל עבודות לילה. לאחר דיון עם הסוחרים הובהר כי כל עיכוב יפגע בהם יותר, מה גם שמדובר בעבודות ריתוך שלא ניתן ומסוכן לבצע אותם בלילה. כמו כן, סוכם על צמצום ימי העבודה לשבעה במקום 10, כשכל חריגה בימי העבודה תחייב את הקבלן רק בעבודות לילה".

בעירייה התייחסו גם לעבודות של תאגיד פלג הגליל ואמרו כי "המדרכות משני הצדדים פתוחות לציבור ויש תנועת קונים. הסוחרים והתושבים עודכנו במהלך ההכנות לעבודה והביעו הסכמה ושמחה שסוף סוף הפרויקט התקוע יושלם לרווחת כולם. מכתבי הברכה והתודה".

כביש 90 – חסום לסירוגין
כחלק מפרויקט שנערך לחידוש כביש 90, ייחסמו לסירוגין מחר (ד') בין השעות 09:00 ל-17:00 שני נתיבים בקטע שבין צומת אגמון החולה לצומת כוח.

חסימות אלו יתבצעו במספר שלבים לצורך העתקת מסלול הנסיעה בקטע לתוואי הממוקם מערבית לתוואי הקיים. ההסטה הינה חלק מפרויקט שדרוג כביש 90 בקטע צומת יסוד המעלה – עין אווזים לדרך דו מסלולית ובהרחבת צומת עמיעד.

מהחברה הלאומית בדרכים נמסר כי פרויקט כביש 90 צפוי להסתיים בסוף שנת 2008, שבסופו תהפוך הדרך כולה לדרך דו מסלולית, חדשה ובטוחה.