צילום: איילון פז יממה לאחר שנגנבו 200 עיזים מחוות עין כמונים, הסמוכה לצפת, שיועדו לספק חלב לייצור גבינות משובחות, נמצאו 123 עיזים בכפר עיזריה הנמצא מזרחית לירושלים, לאחר שהתקבל מידע מודיעיני ממשטרת מעלה אדומים. עד כה נעצר חשוד אחד במעשה הגניבה.

בשעה 04:00 לפנות בוקר ביום שלישי נדהמו אנשי חוות עין כמונים לגלות את האבידה הגדולה.200 עיזים אלפיניות מיוחדות המיועדות לייצור חלב משובח הועלמו בחסות החשיכה. בעל החווה, עמירם אברוצקי, אמר כי מדובר היה בגנבים מאוד מתוחכמים שהצליחו להתגבר על אמצעי ההתראה האלקטרונים המותקנים במקום.

מרגע שנודע על הגניבה החלה פעולה מאומצת של כל מאומצת של המשטרה, יחידת ארז ללחימה בפשיעה החקלאית, כוחות מג"ב וצה"ל במאמץ לאתר את העיזים הגנובות. מנכ"ל אמב"ל (אירגון מגדלי בקר לבשר), חיים דיין, פנה לעוזר שר החקלאות הפלשתיני, האני אל ביזר, בבקשה לסייע במציאת העיזים הגנובות. "דיברתי אתו והסברתי לו שמדובר בעיזים שהערך העיקרי שלהם זה החלב, לכן אני לא מאמין שהם הועברו לשחיטה", סיפר דיין. "בסופו של דבר העיזים נמצאו גם בלי עזרתו.

"היה פה מאמץ באמת יוצא דופן של כל הכוחות שקשורים לנושא. כל יחידות מג"ב קיבלו תמונות של העיזים האלה. אפילו מסוק הועלה לאוויר כדי לסרוק את כל נתיבי ההברחה האפשריים לשטחי יהודה ושומרון".

העיזים שנמצאו היו כבר ללא מספרי אוזן וכאמור, כוחות המשטרה עצרו אדם אחד החשוד במעשה. "אני סבור שהעובדה שהעיזים נמצאו תוך זמן קצר יחסית, היא גם מסר מרתיע לכל מי שעוסק בפשיעה החקלאית", אמר דיין.

אברוצקי אמר כי "עבורנו זו הקלה גדולה. זה לא רק העניין הכספי. העיזים האלה הן החיים שלנו, הגאווה והמוניטין. אנחנו מקווים שגם העיזים הנותרות יימצאו בקרוב".