צילום: אבי מועלם הסאגה שמסרבת להיגמר: עובדי עיריית בית שאן עדיין לא קיבלו את משכורת חודש דצמבר. נושא המשכורות של עובדי העירייה הפך להיות נושא עצוב מאוד, כשבכל חודש נתקלים העובדים כל פעם מחדש בעיכובים בקבלת משכורתם.

עובדי העירייה לא רגועים, כאשר מרחפת מעל ראשם עננת פיגור המשכורת. הגירעון הגדול בתקציב העירייה לא נותן מנוח לראשיה, אולם גם העובדים סובלים מכך וחוששים שיקבלו את שכרם על חשבון כספים שמיועדים למטרות אחרות. "ראש העירייה, ז'קי לוי, אמור לקבל תקציב מיוחד לחינוך בעיר, ואנו חוששים שבאמצעות התקציב הזה ישולמו המשכורות", אמר עובד בכיר בעירייה.

עוד אמר העובד כי "אסור לקחת מחינוך ילדינו כסף בשביל לסתום לנו את הפה, זה מבחינתי עוד יותר גרוע. פניתי באופן אישי לראש העירייה ושאלתי מדוע הנושא לא מגיע לפתרון? נמאס לנו בכל פעם מחדש להילחם עם, אבל הוא בתגובה השיב, 'אני לא מעוניין לדבר על משכורות'".

יו"ר האופוזיציה, רפי בן שטרית, "אני חושב שמדובר בשערורייה שאין כדוגמתה. הגיע הזמן שראש העירייה יספק תשובות ל-400 משפחות שלא מקבלות את השכר בזמן. זו אחת מתוצאות ניהולו הכושל שלו. לא ייתכן שפרנסתם של עובדים מסורים תהיה מקופחת בגלל ניהול חובבני.

"כספי החינוך בהגדרה ועל פי חוק מיועדים למחלקת החינוך בלבד, לראש העירייה אין סמכות לגעת בכספים הללו לשום מטרה אחרת מלבד תשלומים עבור מערכת החינוך בעיר".

דוברת העירייה, רחל בלילטי, מסרה בתגובה: "כרגע אין משכורות של חודש דצמבר. ברגע שתהיה תשובה אחרת אשמח לתת אותה, ראש העירייה עושה מאמצים רבים לשלם את המשכורות לעובדים. מבדיקה שערכתי טענותיהם של העובדים הן רכילות שאין לה כל בסיס, אנו אנשי עבודה ופועלים לטובת כול תושבי העיר".