צילום: חגי אהרון בישיבת מועצת העיר בבית שאן שהתקיימה אתמול (ד') סערו הרוחות בין ראש העירייה, ז'קי לוי, ליו"ר האופוזיציה, רפי בן שטרית, בנושא משכורות חודש דצמבר שטרם שולמו לעובדי העירייה.

כזכור, עובדי העירייה טרם קיבלו את משכורות חודש דצמבר, עקב הגירעון בתקציב העירייה. לדברי עובדים, ככל הנראה הם יקבלו את המשכורות מתקציב שיועד לחינוך בעיר. הסערה סביב אי תשלום המשכורות הגיעה גם לישיבת המועצה שהתקיימה בבניין העירייה.

במהלכה תקף בן שטרית אל לוי על כך שלא שולמו המשכורות לעובדים. "החשוב ביותר הוא המשכורות של העובדים. היכן הן נעלמו? עיריית בית שאן חייבת סכומי עתק לחברת החשמל, מקורות, ספקים והרשימה עוד ארוכה. העירייה צעד אחד לפני פשיטת רגל, כרגע יש רק הרס וחורבן", הטיח בן שטרית בלוי.

ראש העירייה, שלא נרתע מדבריו של האופוזיציונר השיב בקור רוח: "שורש הבעיה של עיריית בית שאן הוא החובות שהצטברו מהעבר. אני רוצה לשים סוף לכל השמועות, כרגע מדובר בגירעון של 130 מיליון שקל וזה אחרי שדאגתי לצמצם את החובות משנים עבורו. אני מצטער על עוגמת הנפש שנגרמת לעובדים, אבל מבטיח כי בשבוע הבא הם יקבלו את משכורתם".

בתום דבר החליט לוי כי ברצונו לכנס מליאה נוספת שתדון בנושא הגירעון של עירייה, ואליה הוא מזמין את כל התושבים להיות שותפים בתהליך ההבראה שעליו הוא שוקד בימים אלו. "אני לא מכחיש עיריית בית שאן חייבת לעבור שינוי משמועתי מקיף על מנת להמשיך להתקיים. לכהן כראש עירייה זה לא חיים קלים, אלא מלחמה יום יומית מתמדת לדאוג לפרנסת העובדים ובמקביל לפתח ולקדם את עתידה של בית שאן", אמר לוי.

"אני מגלה חשיבות רבה לכל התרחישים בעיר. מטרת תוכנית ההבראה היא לשקם את הגירעון ובתוך כך לפתח תוכניות עתידיות שיפעלו במטרה לקדם את העיר, וכמו כן גם את תושביה", סיכם לוי.