צילום: אבנר לוטן שוטרי תחנת משטרת גולן פשטו ביום חמישי על בית במג'דל שמס של אחד מתושבי הכפר, ומצאו מגוון רחב ביותר של רכוש גנוב. בזמן הפשיטה הגנב הסתתר בארון וניסה לתקוף את השוטרים.

בשבועות האחרונים התקבלו תלונות במשטרת הגולן על רכוש שנגנב לתושבים במג'דל שמס. עיקר התלונות היו על גניבת בלוני גז. פעילות מודיעינית של בלשי התחנה הביאה אותם בסופו של דבר לבית של אחד התושבים בכפר.

כאמור, השוטרים הגיעו ביום חמישי שעבר לאותו בית, ונאלצו לפרוץ פנימה לאחר שלא נענו דפיקותיהם על הדלת. כשנכנסו גילו שהבית ריק מאדם, כך לפחות הם סברו תחילה. הם החלו בחיפוש וכאשר אחד השוטרים פתח ארון בגדים, הסתער עליו לפתע אדם חמוש במברג וניסה לדקור אותו.

שאר השוטרים נחלצו לעזרתו של השוטר המותקף וכפתו את החשוד במעשה. מאוחר יותר התברר שמדובר באדם בן 29 המוכר למשטרה בתחום עבירות הרכוש.

בהמשך, בדקו השוטרים ביסודיות את תכולת דירתו של החשוד. כמות הרכוש הגנוב שהם מצאו שם הפתיעה אותם. בין הפריטים שהגנב הצליח לצבור בביתו נמצאו שבעה בלוני גז, שואב אבק, גנראטור נייד, מיכלים פלסטיים של שמן לרכב, מחשב ביתי, מערכת סטריאו, אולרי 'לדרמן', טלפונים ניידים, מסור חשמלי, מקדחות ומברגות חשמליות, גיטרה חשמלית וגם כלוב ציפורים ובו קנרית שלא ממש הבינה את גודל המהומה סביבה.

השוטרים אספו את השלל ואת החשוד והביאו אותם לתחנת המשטרה. החשוד נעצר ויובא היום (א') בפני שופט להארכת מעצרו. כמו כן, חלק מהציוד יינתן חזרה לתושבים שציוד היווה מטרה עבור החשוד בגניבה.

מפקד תחנת גולן, רפ"ק מני בנימין, מסר בתגובה כי "מספר תושבים כבר באו וזיהו את הרכוש שלהם, והם יקבלו אותו בחזרה. סך כל הרכוש הגנוב מגיע לעשרות אלפי שקלים. האיש יובא לפני שופט להערכת מעצר עד להשלמת החקירה והגשת כתב אישום".