צילום: כל העמק והגליל מנסה בכל הדרכים: שלמה מליחי ערער בשבוע שעבר לבית המשפט העליון, כי ישנם שבעה קולות של חיילים שנפסלו בבחירות שהתקיימו לפני כשלושה חודשים, משום שלא עמדו בחוק הבחירות.

פעם אחר פעם מנסה מליחי להיכנס למועצת עיריית עפולה למרות שבית המשפט לעניינים מנהלתיים קבע כי מקומו של מליחי מחוץ למועצה, וכי ראובן יוקלר רשאי לתפוס את מקומו. כזכור, ההחלטה נבעה מספירה מחודשת של הקולות שהעידה שלטובת מליחי הצביעו פחות אנשים מאשר ליוקלר.

גם כשניסה מליחי להגיש ערעור לבית המשפט העליון, הוא נדחה. אולם, מבחינת מליחי זה לא נגמר עד שזה לא נגמר. בצעד מעורר תהיות, נחליט מליחי להגיש שוב ערעור לבית המשפט, אלא שהפעם הוא דורש שוועדת הבחירות תקבל שבעה קולות של חיילים שנפסלו.

יש לציין, כי הקולות נפסלו לאחר שהבוחרים כתבו "שלמה מליחי" על פתק ההצבעה, ולא את האות "ה" שייצגה את מפלגתו 'עפולה עירי' כנדרש במסגרת חוק הבחירות.

אך למרות חוסר כניעתו של מליחי, נראה כי בגזרת יוקלר אין מקום לדאגות. "אנחנו מאמינים כי גם בערעור הנוכחי מליחי יפסיד בכל רמ"ח אבריו. הדיון נקבע לתחילת שבוע הבא, ובסופו נדע האם הסתיימה סאגת מליחי או האם ניצחה הנחישות".

מליחי אמר בתגובה כי "נכון להיום אני חבר מועצה בעיריית עפולה. הוצאתי סעד זמני, כך שראובן יוקלר לא חבר מועצה עד שבית המשפט יחליט אחרת".