צילום: חגי אהרון רק ירוק: בעיריית עפולה לא מעוניינים להעתיק את התחנה המרכזית של 'אגד' למתחם השוק החדש. מנגד יו"ר סיעת הירוקים בעיר, גדעון פורת, תומך ברעיון בטענה שהעברת התחנה תקטין את זיהום האוויר.

פורת, מי שהתמודד לראשות העיר לפני כשלושה חודשים, הבטיח לציבור בוחריו שימשיך במאבקו על סביבה ירוקה יותר גם אם ייבחר לראשות או למועצת העיר. כחלק ממימוש הבטחתו פנה אתמול (ב') פורת לראש העירייה, אבי אלקבץ, בנושא התחנה המרכזית.

כזכור, כבר בימיו של צדוק נאוי כראש העירייה הוצגו בפני התושבים תכניות הבנייה למתחם השוק החדש שנבנה לא רחוק מהתחנה המרכזית. כחלק מהתוכניות נראה כי גם התחנה תועתק למתחם החדש.

אולם אלקבץ החליט שלא לפעול בנושא בטענה שאין תקציב לנושא. במפלגת הירוקים החליטו להרים את הכפפה וכעת הם דורשים מהעירייה לבחון מחדש את העתקת בתחנה למקום שיועד לה כבר לפני למעלה מעשור. "העתקת התחנה המרכזית עשויה לשפר בצורה משמעותית מניעת זיהום אוויר על ידי אוטובוסים בתוך העיר", אמר פורת.

חברי מפלגת הירוקים הוסיפו, כי "לאחר העתקת התחנה המרכזית, יהיה ניתן להקים פארק שיהווה המשך לריאות הירוקות שהוקמו בעיר בשנים האחרונות".

דובר הירוקים, שמואל בר-תור: "חשוב לציין, כי כל פניותינו הקשורות לאיכות הסביבה ולקידום הנושא הירוק בעיר נענות ומטופלות על ידי ראש העירייה. אני מאמין שכעת אלקבץ רואה את הפוטנציאל הגלום בהעתקת התחנה המרכזית וכיצד הדבר ישפיע באופן חיובי על בריאות התושבים".

בעיריית עפולה בחרו שלא להתייחס לנושא.