באדיבות מוא"ז עמק יזרעאל הבחירות בפתח: בבית הספר העמק המערבי בקיבוץ יפעת נערכים לבחירות הכלכליות שיתקיימו בעוד כשבוע. תלמידי כיתות י'א-י'ב השתתפו בהפנינג בחירות שהתקיים אתמול (ב') ובמהלכו שמעו הרצאות ובחרו במפלגה המועדפת עליהם.

האירוע החל במפגש חופשי של התלמידים עם נציגי רשימות המתמודדות בבחירות, שהציבו דוכנים במבואת האולם וניהלו עם התלמידים שיחות שכנוע ערות. אפשר היה לפגוש שם, בין השאר, את ח"כ לשעבר (ולעתיד?) אילן גילאון ממר"צ, ד"ר עינת וילף ממפלגת העבודה, ראש המועצה המקומית רמת ישי לשעבר, ניר חבקין מהליכוד, וכן את בועז דרומי, האחראי בימים כתיקונם על הגינון בבית הספר, וייצג את האיחוד הלאומי.

התלמידים, שלחלקם זכות הצבעה ולחלקם לא, שמעו מפי הנציגים הסברים על מצעי המפלגות, קיבלו פרוספקטים ואף ניהלו דיונים סוערים עימם ובינם לבין עצמם. לאחר מכן התקבצו כולם באולם הבית ספרי, שמעו דברי פתיחה וברכה מפי ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, אייל בצר, והאזינו לפאנל הנציגים בהנחייתה של ענת שרון-בלייס.

חברי הפאנל ענו לשאלות המנחה והקהל בנושאים שעל הפרק - חינוך, ביטחון, כלכלה ועוד. עניין מיוחד והתרגשות עוררה העלאת סוגיית החייל החטוף גלעד שליט.

בתום הדיון התקיימה הצבעה ובה הושגו התוצאות הבאות: התנועה החדשה - מר"צ השיגה 28 אחוז, כשאחריה הגיחה מפלגת העבודה עם 22 אחוז. למפלגת ישראל ביתנו הצביעו 17 אחוז מהבוחרים ותנועת הליכוד קיבלה 13 אחוז.

המפלגה המכהנת היום בראשות הממשלה, קדימה, הצליחה לסחוט רק שישה אחוז בקרב הבוחרים. אחריה ניתן למצוא את התנועה הירוקה- מימד עם חמישה אחוז, צומת עם ארבעה אחוז והבית היהודי עם אחוז אחד בלבד.

ארבע רשימות השיגו פחות מאחוז אחד: ישראל חזקה (אפרים סנה), רע"ש (מפלגת זכויות הגבר במשפחה) ועלה ירוק וגיל (גמלאי ישראל לכנסת).