צילום: אביהו שפירא איום הבחירות: ראש עיריית צפת, אילן שוחט, קיבל היום (ג') איומים על חייו בעקבות הוראה שלו לקנוס פעיל בחירות שתלה שלטים במקומות אסורים. המשטרה פתחה בחקירה.

הסיפור החל כאשר תושב צפת תלה שלטים של מפלגת הנכים במקומות שונים בעיר. "כבר שלושה שבועות הוא תולה במקומות ציבוריים בניגוד לחוק", אמר שוחט, "הוא תלה אותם על מעקות, תמרורים, עצים, מבני ציבור, בתי ספר. הפקחים ביקשו ממנו להסיר את זה. והוא סירב. הם הסירו את השלטים שהוא תלה לפחות פעמיים, אבל הוא המשיך במעשיו".

כשבעירייה ראו שתושב העיר לא נענה לדרישותיהם, הורה שוחט לפקחים לתת דוח קנס בסך 500 שקל. בתגובה הוא התפרץ על הפקחים, ירק וקילל.

"ביום רביעי בבוקר הוא התקשר לעוזר שלי והתבטא בלשון מאיימת", המשיך שוחט. "הוא אמר שהוא יודע איפה אנחנו גרים, שנצפה לביקור ממנו ושאנחנו נצטער שהתעסקנו אתו. העברנו באותו יום תלונה למשטרה.

"אין לי דבר נגד זה שתושבי צפת רוצים להיות פעילים בבחירות לכנסת, אבל עיריית צפת לא תיתן יד להפרות של חוקי העזר העירוניים. אנחנו מתכוונים לפעול בנחישות כנגד פורעי חוק, בתחום היתרי הבניה, השילוט והשמירה על ניקיון וחזות העיר".

ראש העירייה הגיש תלונה במשטרת צפת, ואלו מסרו שפתחו בחקירה.