צילום: אביהו שפירא מתגייס לעזרתו: חברי סניף הליכוד בקרית שמונה הפעילו לחץ על הנהגת התנועה שלהם לארגן פגישה בין המועמד לראשות הממשלה ויו"ר מלגת הליכוד, ביבי נתניהו, לבין ראש עירם, ניסים מלכה. הלחץ אכן הניב את הפרי המקווה, ואתמול (ג') נפגשו השניים וסיכמו שמלכה יוביל את קמפיין המפלגה בעיר.

שבוע לפני הבחירות הכלליות לראשות הממשלה, נתניהו מנסה לגייס כמה שיותר תומכים ומצביעים ואחד מיעדיו הייתה העיר קרית שמונה. בין נתניהו לבין מלכה תוכננה בחשאיות רבה פגישה שהתקיימה אתמול, כאמור.בעקבות הפגישה הצהיר מלכה כי יעמוד בראש תנועת הליכוד בעיר ואף יקדם את קמפיין המפלגה. "הפגישה הייתה ביוזמתנו של ביבי", אמר מלכה בסיום פגישתו. "הוא אמר לי שהוא מאוד מעוניין שאהיה ראש עירייה שמייצג את הליכוד. הסברתי לו שאני אמנם חבר רשום בליכוד, אבל בבחירות התמודדתי ברשימה עצמאית, ומה שמעניין אותי יותר מכל זה קידום ענייניה של קרית שמונה.

"נתניהו השיב לי כי הוא מחויב לקידומה ופיתוחה של העיר, ובכוונתו לתת לכך עדיפות אם וכאשר ייבחר לראשות הממשלה. הוא אמר שדלתו תהיה פתוחה בפני בכל עת".

לדברי מלכה, הוא התרשם שנתניהו אכן מתכוון להגשים את הבטחותיו, ובתמורה התגייס מלכה לעזרת המועמד. "התקשרתי ליו"ר סניף הליכוד, רמי רחמים, כדי לעדכן אותו בהתפתחויות, והוא הביע את שביעות רצונו מהמהלך. אני מאמין שמפלגת הליכוד תהיה זו שתרכיב את הממשלה הבאה, ולכן צעד זה שלי יוכל לקדם את ענייני העיר".

מלשכתו של נתניהו נמסר כי "ניסים מלכה הודיע אתמול על הצטרפותו לליכוד ועל תמיכתו בבנימין נתניהו לראשות הממשלה. נתניהו אמר כי ממשלות הליכוד תמיד ראו בקרית שמונה יעד לאומי. כמו כן, נתניהו הבטיח שאם ייבחר, הוא יפעל לביטחונם ורווחתם של תושבי העיר".