בפעם השנייה בתוך חודש: חברת 'מקורות' ניתקה היום (ד') שוב את זרם המים בכל בית שאן למשך כשעה, לאחר שצ'ק של העירייה חזר. תושבי העיר הזועמים פנו למוקד העירוני ודרשו למצוא פתרון לאלתר.

הגירעון החמור בתקציב עיריית בית שאן שוב נותן אותותיו. בפעם השנייה החודש ניתקה החברה את המים, אלא שהפעם התערבות של ראש העירייה, ז'קי לוי, החזירה את הזרם. כזכור, זאת לא הפעם הראשונה שהחברה נוקטת בצעדים קשים נגד העירייה, ולפני מספר שבועות היא ניתקה את זרם המים בעיר עקב חובות העירייה בסכום כארבעה מיליון שקל.גרומים באופוזיציה מותחים ביקרות נוקבת על התנהלות העירייה והעומד בראשה. יו"ר האופוזיציה רפי בן שטרית אמר בתגובה:"מה עוד צריך לקרות כדי שבמשרד הפנים יבינו שבית שאן זקוקה באופן בהול לוועדה קרואה שתיקח את המושכות, ותבריא את העירייה החולה בתוכנית מהפכנית?", שאל יו"ר האופוזיציה, רפי בן שטרית. "במידה שלא יקרה צעד חריג, העירייה תיפול לתהום שאף אחד לא יוכל להציל אותה ממנה".

תושב העיר, אבי אפללו, הוסיף: "העירייה מפתיעה את התושבים בכל פעם מחדש; הפסקת מים, אי תשלום משכורות והיד עוד נטויה. אני מקווה שזאת תהיה הפעם האחרונה שנקום לעיר בלי מים".

בתוך כך, השבוע גייס לוי תקציב מיוחד ממשרד האוצר במטרה לשלם את משכורות חודש דצמבר לעובדי העירייה, החברה הכלכלית והמתנ"ס.

מחברת מקורות נמסר בתגובה כי "צ'ק שמסרה עיריית בית שאן לתשלום המים חזר ללא גיבוי. רק לאחר שהחברה נקטה בצעדים המורים על הפסקת מים, הסדירה העירייה את התשלום".

תגובת עיריית בית שאן: "הפסקת המים הייתה במשך 45 דקות. המים הופסקו בצורה יזומה ובשיתוף עם העירייה. התקלה הוסדרה במהירות מול חברת המים מקורות, הודות להתערבותו של ראש העירייה והגורמים הרלוונטיים.

"כמו כן, משכורות חודש דצמבר שולמו לעובדי העירייה, החברה הכלכלית והמתנ"ס".