צילום: לוי בייזרמן ללא רחמים: מקרה של התעללות בכלבה התרחש השבוע בטבריה, לאחר שילד המתגורר בשיכון ד' בעיר עשה את צרכיו על הכלבה בובה. בעלי הכלבה, לב מרקיילב, דרש מהילד להפסיק את מעשיו, אך בתגובה התלוננה אימו של הילד על תקיפה מצד מרקיילב.

האירוע החמור התרחש ביום שני, כאשר מרקיילב (50) הסובל מבעיות רפואיות, יצא את כלבתו לסיבוב באחד מהגנים הציבוריים בעיר. בשלב מסוים התגודדה סביב הכלבה קבוצת ילדים, ואז אחד הילדים הוריד את מכנסיו והחל להטיל את מימיו לתוך עיני הכלבה.כאמור, מרקלייב דרש מהילד שיפסיק את מעשיו, אך זה המשיך בשלו. מרקלייב המשיך לבקש עד שנאלץ להדוף את הילד כדי שהמעשה ייפסק. לאחר זמן קצר, לקח הבעלים של הכלבה את הילד לאימו ודרש ממנה שתטפל בו.

בתגובה, טען הילד בפני אימו כי מרקלייב תקף אותו. האם לא היססה והגישה נגד האחרון תלונה במשטרה. מרקלייב זומן לחקירה ושוחרר כעבור זמן קצר.

למחרת החליט מרקיילב לשלוח תלונה לעמותת 'תנו לחיות לחיות' בגין התנהגות מחפירה של קטין כנגד כלבתם. הוא אף ציין כי הכלבה סובלת מדלקות עיניים חמורות, זאת לאחר טיפולים רפואיים רבים שהיא עברה. בעמותה הגישו תלונה במשטרה.

לדבריו, מקרה זה גרם לו ולאשתו איידה טראומה רבה. "בצורה ברוטאלית ומזעזעת החליט הקטין להטיל את מימיו על הכלבה ופגע בה במתכוון בעיניה וגרם לה לדלקות", אמר לב, "התעמתי עם הקטין ואימו, ולכן זומנתי למשטרה באשמת תקיפה אך שוחררתי לאחר שעה. לקטין לא נעשה כלום בדבר פגיעתו בכלבה".

איידה מוסיפה כי "17 שנים אני חיה בשכונה הזאת ולעולם לא נגרם לי עוול כזה חמור. עכשיו אני חוששת להוציא אותה החוצה ונשארת איתה בבית, אבל גם היא רוצה להיות בחוץ ולטייל. בשבילי היא כל עולמי אחרי הבעל שלי".

דוברת העמותה, אתי אלטמן, אמרה בתגובה כי "לא תיתכן התנהגות כזאת כלפי בעל חיים משום אדם בגיר וקטין כאחד. היום הוא מטיל את מימיו על כלבה, ומחר הוא יחשוף את אבריו הפרטיים בפני אנשים. זה אמור להדליק אור אדום להוריי הילד ואל להם לתמוך ולעודד את מעשיו. אני מצפה מהמשטרה לטפל בנושא בכל חומרת הדין".

מפקד משטרת טבריה, סנ"צ אפי פרטוק: "הנושא נמצא בחקירה ובסיומה נזמן את החשודים ואת בעל הכלב".