צילום: יורם כהן אמירה אחת של יו"ר קדימה, ציפי לבני, ותמונה אחת בטלוויזיה הפכו את חייו של פעיל הליכוד מטבריה, יוסי מזרחי, לסיוט. מבלי שירגיש הפך מזרחי לדמות הרעה בקמפיין של לבני לראשות הממשלה. באחד הסרטונים שהופיעו בטלוויזיה ומופיעים גם באינטרנט נשמעת לבני כשהיא אומרת: "אני זוכרת את חבר מרכז הליכוד הראשון שביקש ממני כסף בשביל לתמוך בי".

עד כאן אולי הכול בסדר, אלא שתוך כדי אמירת הדברים מתנוססת ברקע תמונתו של לא אחר ממזרחי. מאז, מדברים עליו בכל העיר, מתנכלים לילדיו ואשתו והוא עצמו כמעט ולא יוצא מהבית. השבוע באמצעות עורך הדין עמנואל ויזר, שלח מכתב התראה לפני תביעה ללבני.מזרחי (41) נשוי ואב לשלוש בנות, התחיל את דרכו הפוליטית בשנת 2003 בתור חבר מרכז ליכוד מטעם העיר טבריה. מתוך 31 חברי מרכז הליכוד בעיר הוא ידוע כחבר בעל הקשרים הטובים ביותר עם יו"ר המפלגה, בנימין נתניהו.

השבוע חווה מזרחי על בשרו את מחיר הפוליטיקה. מערכת היחסים בין מזרחי ללבני החלה כאשר היא הייתה חברת מפלגת ליכוד והוא היה חבר מרכז. לטענתו של מזרחי, באותן שנים בהן הייתה שייכת למחנה הליכוד, היו ביניהם קשרים מאוד ידידותיים. "כשהייתי מגיע לכנסת והייתי פוגש אותה היינו משוחחים כמובן בענייני עבודה, לעולם לא גלשנו לתחום אישי", סיפר השבוע.

הפגישה האחרונה של לבני עם מזרחי התקיימה לטענתו בראשון לציון בפריימריז של מפלגת קדימה לפני שבעה חודשים. "שם היא ביקשה ממני עזרה ברעננה. היא אמרה לי 'יוסי תעזור לי, אני צריכה מתפקדים שיבחרו בי'. הבטחתי לעזור לה בגלל חבר משותף של שנינו ולא בגלל שום סיבה שהיא".

לדבריו, מאז שצפה בקמפיין הבחירות של קדימה בו מופיעה תמונתו על המסך ישירות אחרי ההכרזה של לבני על הצעה לשוחד לכאורה, חייו הפכו לסיוט והוא מתבייש לצאת מפתח ביתו.

מזרחי לא הצליח להירגע והחליט לפנות לעו"ד ויזר. יחד הם ניסחו התראה לפני תביעת לשון הרע ודרישה "להסיר את תמונתו של מזרחי מכל מודעה. בנוסף דרשו לפרסם הבהרה קולית וחזותית בתשדירי הבחירות, לפיה הסרטון המדובר אינו עוסק במזרחי וכי הוא לא פנה אליה בבקשה לקבלת כספים".

דובר מפלגת קדימה מסר בתגובה: "במשך כל השנים בהן הייתה ציפי לבני חברה בליכוד היא לא נכנעה לסחטנות ולאיומים או לניסיון כלשהו להסיטה מדרכה. איומים לא יסיטו אותה מדרכה גם כעת".

הכתבה המלאה מתפרסמת בסוף השבוע ב'ידיעות טבריה'