צילום: ablestock בית המשפט המחוזי בנצרת גזר השבוע 27 חודשי מאסר בפועל על תושבת נצרת עילית שביקשה לשכיר חרב לרצוח את חמותה. הבעיה התחילה בכך שהרוצח השכיר הוא לא אחר מראש משרד הבילוש והמודיעין בתחנה העירונית, פקד שי רונן.במשך כל חייה, כך טענה האישה (56) היא טיפלה בחמותה (80) ועזרה לה בכל הנדרש. אלא שאת כל רכושה בחרה האחרונה לתת דווקא לנכדתה ולא לכלה שטיפלה בה. דבר זה עורר את זעמה של האישה והיא האמינה שחמותה צריכה ללכת לעולמה בצורה לא טבעית.

על פי הנטען בכתב התביעה, כחלק ממזימתה הנאשמת שכרה את שירותיהם של שכירי חרב, אלא שהיא טעתה בכתובת והביעה לפקד רונן ושוטר נוסף ממחלק הבילוש והמודיעין בתחנת המשטרה בעיר. פקד רונן 'שיתף פעולה' וביקש מהנאשמת 3,000 עבור ביצוע המעשה ו-500 שקל מקדמה בסך 500 שקל.

נגד האישה הוגד כתב אישום בגין ניסיון לשידול לרצוח. נציגת הפרקליטות וסנגוריתה של הנאשמת, עו"ד אגא סוהאד מהסנגוריה הציבורית, הגיעו להסדר טיעון עוד לפני שהתחיל שלב העדויות על פיו תודה הנאשמת במיוחס לה ויוטל עליה עונש מוסכם של 27 חודשי מאסר בפועל.

הסנגורית הפנתה את תשומת לב בית המשפט למצבה הבריאותי והנפשי הקשה של הנאשמת, ולעובדה שלפני שחמותה רשמה את הצוואה טיפלה בה כלתה כל העת, ולא היו לחמות כל תלונות על הטיפול המסור.

השופט יצחק כהן ציין בגזר הדין, כי "הנאשמת אכן מסוגלת להבדיל בין טוב לרע ומכאן הרי שהיא אחראית למעשיה", אולם הוסיף גם שאין להתעלם ממצבה הנפשי הקשה.

כאמור, השופט כהן גזר על הנאשמת 27 חודשי מאסר בפועל. כמו כן, נגזרו עליה גם 18 חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים, 5,000 שקל קנס. בנוסף, הורה השופט לשירותי בתי הסוהר (שב"ס) להקנות לנאשמת טיפול בנוגע למחשבות אובדניות שהעלתה בעבר.