צילום: אבנר לוטן השלטים של המכוניות החונות ברחוב דוד רמז בצפת לא פועלים, אבל כשנוסעים עם המכונית מעט הלאה משם, הם חוזרים לפעול כרגיל. העירייה בודקת חשד להפרעה אלקטרו-מגנטית מאנטנות שידור במקום.ביום חמישי בשעות הבוקר ניגשה שושנה גרמה, תושבת הרחוב למכונית הסוברו שלה, ולחצה על השלט כדי לפתוח אותה, אך השלט לא הגיב. "פתחתי את הדלת עם המפתח", היא מספרת, "הקשתי את הקוד במקודד, התנעתי ונסעתי לעבודתי בעירייה. בדרך כבר תכננתי שבהמשך היום אגש לחשמלאי רכב שיבדוק מה קרה. כשהגעתי לעירייה, יצאתי ממכוניתי ולחצתי על השלט, וראה זה פלא, השלט עובד והכול תקין.

"כשחזרתי הביתה אחר הצהרים ניסיתי לנעול את המכונית, ושוב השלט לא הגיב. באותו רגע ראיתי את אחד השכנים גם כן נלחם עם השלט שלו. שאלתי אותו מה קרה, והוא סיפר לי שהשלט שלו לא מגיב. יש שכן אחר שעד עכשיו המכונית שלו תקועה".

בעיריית צפת מתכוונים לבדוק את הנושא: "נאתר את כל אנטנות השידור שנמצאות באזור ופועלות על פי רישיון", הסביר מנהל מוקד 106 בעירייה, אריה גור. "יש שם חובב רדיו אחד ונבדוק את הציוד שלו, ויש גם אנטנות של חברות סלולאריות. אם לאחר הבדיקה של כל האנטנות המאושרות הבעיה תימשך, נצטרך לנסות לאתר האם יש מישהו שמשדר באופן פיראטי. זו בדיקה לא פשוטה, ואני מעריך שהיא תיקח זמן".