צילום: אבנר לוטן ניידת אופניים: כחלק מפרויקט ניסיוני, יזמה תחנת משטרת הגולן בשיתוף המועצה המקומית קצרין והמטה לבטיחות בדרכים, הקמת יחידת שיטור ששוטריה ומתנדביה יסיירו ביישוב כשהם רכובים על אופניים. לאנשי היחידה יונפקו אופני הרים, פנסים מהבהבים, חולצות וקסדות עם סמל היחידה.ההחלטה לאמץ את שיטת השיטור באופניים בקצרין נבעה מהעובדה שקצרין היא יישוב אידיאלית לרכיבה באופניים. השטח מישורי פחות או יותר וביישוב יש מספר גדול של טיילות ומשעולים, שבהם רק אופניים יכולים לנוע. יש בו גם רחובות 'הולנדיים' שבהם גם התנועה באופניים יכולה להיות זריזה יותר מזו של רכב, או של סיור רגלי.

לשיטור על אופניים יתרונות רבים: פשטות הפעלה ושימוש, יכולת תמרון גבוהה במקומות קשים למעבר כמו פארק, מדרחוב, קניון, ניידות מהירה, תנועה מהירה ושקטה ותחזוקה זולה ופשוטה. שיטור על אופניים מאפשר לשוטרי היחידה מגע ישיר עם האוכלוסייה, ובמיוחד עם הולכי רגל ועם צעירים, באתרים שרכב משטרה אינו יכול להגיע אליהם.

יחידה של שוטרים רכובים על אופניים כבר מופעלת מזה מספר חודשים על ידי מרחב ירקון בתל אביב, ובכוונת המשטרה להרחיב את השימוש באופניים כאמצעי שיטור. היחידות שיוקמו ישמשו לצבירת ניסיון והפקת לקחים, כשבהמשך תתגבש חוות דעת מקצועית לגבי סוג האופניים המתאים ביותר לשימוש המשטרה, אופן השימוש בהם ודפוסי הפעלה של היחידות.

מפקד משטרת הגולן, רפ"ק מני בנימין: "אני קורא לכל חובבי הרכיבה באופניים, להתגייס כמתנדבים ליחידה, ובכך לסייע לנו בעבודת השיטור העירונית".