באדיבות צער בעלי חיים ר"ג פרויקט פינת הליטוף בטבריה מתעורר לחיים חזרה, לאחר שהשבוע נפגשו ראש העירייה זוהר עובד, עם סגנו שמוליק חרמש ודנו בפיתוח הפרויקט. בתוכנית: שיקום האזור הנטוש שהפך בשנה האחרונה מפלט למחוסרי בית ונרקומנים. כמו כן, נבחנה אפשרות להקמת אורווה עירונית שתמגר את בעיית הסוסים המשוטטים העיר.עוד בימי כהונתו של ראש העירייה הקודם, בני קרייתי, פיתחו תכנית להקמת פינת הליטוף באזור מצפה, מאחורי תחנת הדלק 'פז'. אלא שהנושא נתקע פעם אחר פעם בשל חוסר בתקציב. השבוע החליטו חרמש ועובד לקדם את הנושא. "השטח המדובר אינו מנוצל, לכן צריך לשקם את האזור שסובל מהזנחה כבר שנים רבות ולחולל שינוי משמעותי לטובת התושבים", אמר חרמש.

חרמש ערך סיור במקום ובסיומו ניפגש עם עובד והציג בפניו את הנתונים. "המקום מהווה מעוז לנרקומנים מפני שהוא נמצא באזור מבודד. ברצוני לחולל שינוי משמעותי ולשנות את התדמית שדבקה בו עם השנים", הסביר סגן ראש העירייה. לדבריו, הוא קיבל אור ירוק מעובד והתחיל לגייס כספים במטרה להרים את הפרויקט.

כאמור, בפגישה דנו השניים גם בהקמת אורווה עירונית כדי למגר את תופעת הסוסים המשוטטים ברחובות העיר. כזכור, תושבים רבים התלוננו על שוטטות סוסים ברחובות ללא פיקוח בעליהם. "בשעות הלילה המאוחרות מגיעים סוסים למרכז הקניות של שיכון ד' ועושים כרצונם. זה לא נעים לערוך קניות או לאכול במקום ציבורי כשלנגד עיניך בעל חיים עושה את צרכיו על הכביש", אמר תושב שיכון ד', דניאל דקל.

"המטרה שלנו היא להוציא מכרז לקבלן שינהל את האורווה העירונית כך שכל תושב שנמצא בבעלותו סוס יוכל לאחסן אותו באורווה ולא להקים לו אורווה מאולתרת באמצע מקום מרכזי", הסביר חרמש שבימים אלה מחפש פיסת קרקע מרוחקת שתתאים לצורכי הקמת האורווה העירונית.

מעיריית טבריה נמסר בתגובה: "מדובר בפרויקטים אותם מקדמת הרשות כחלק מתכנית העובדה הכוללת, שמטרתה שיפור איכות חיי התושבים. עם אישור התב"ע (תכנית בניין עיר) להקמת פינת הליטוף תצא התכנית לפועל. בנוסף, בימים אלו נבדקות האפשרויות להכשרת קרקע ולהכנת מכרז להקמה וניהול אורווה עירונית".