צילום: אביהו שפירא בישיבת מועצה שהתקיימה אתמול (ב') בקרית שמונה הודיע ראש העירייה, ניסים מלכה, על סיום תפקידו של מנכ"ל העירייה, דני קדוש, ב-22 בפברואר. מי שמועמד להחליפו הוא אלי כהן.

עם כניסתו לתפקיד, החליט מלכה לערוך מספר שינויים בעירייה. אחד מהשינויים הוא החלפת המנכ"ל. לדברי מלכה, הוא הודיע לקדוש על רצונו להחליף אותו במנכ"ל אחר כבר כשנכנס לתפקידו, וקדוש הוא שבחר את העיתוי.עוד אמר מלכה כי קדוש כיהן כמנכ"ל העירייה במשך חמש שנים בתקופה הקשה ביותר של העיר. "יש לקדוש חלק נכבד ביישום תוכנית ההבראה", אמר מלכה, "זה היה כרוך גם בצעדים לא קלים בהם פיטוריהם של עובדים. אך היעד של יישום תוכנית ההבראה הושג".

סגן ראש העירייה, עמרם שחר, הוסיף: "אני מצדיע לדני קדוש על זה שהוא לקח על עצמו לבצע את העבודה הלא נעימה הזו, וכל מה שצריך היה להתבצע בוצע".

גם חברי מועצה אחרים אמרו דברים בשבחו של קדוש, שאמר "אני חושב שאנחנו נמצאים היום בנקודה טובה שממנה העיר תוכל להתפתח. אני מרגיש עם זאת שיש דברים שרציתי לעשות ולא הספקתי. אני גר בקרית שמונה כבר 50 שנה וכשאני יוצא לרחוב, אני רוצה להיות שלם עם מה שאני רואה מסביבי. לכן אמשיך להיות פעיל למען העיר הזו גם בעתיד".

כאמור, אלי כהן מועמד להחליף את קדוש כבר מה-22 בפברואר, כאשר האחרון יסיים את תפקידו. כהן הוא יליד קרית שמונה, שעשה חיל כקצין בחיל התותחנים והגיע עד לתפקיד סגן מפקד אוגדה. הוא בעל תואר ראשון בכלכלה ומינהל עסקים ותואר שני במדעי המדינה.

כהן שימש עד לאחרונה בתפקיד ראש מינהל החינוך במועצה האזורית גלבוע. "הכרתי אותו באקראי במלחמת לבנון השנייה", סיפר מלכה. "התרשמתי ממנו מאוד. הוא היה המועמד הבולט ביותר במכרז שהוצאנו, ואנו שמחים שהוא נאות לחזור לקרית שמונה ולקבל עליו את התפקיד".