צילום: תמי טיילר בסימן ט"ו בשבט: תלמידי חטיבת הביניים 'אורט במעלה' בטבריה חגגו אתמול (ב') את החג יחד עם קשישים ממועדון יעקב. התלמידים והקשישים שרו את שירי החג, טעמו מהפירות היבשים ובעיקר התרגשו נוכח היוזמה.כבר בתחילת השנה לקחו על עצמם תלמידי בית הספר לאמץ את קשישי מועדון יעקב בטבריה. כחלק מהפרויקט הוזמנו הקשישים לבית הספר כדי לחגוג את החג יחד עם "דור הצעירים", להגדרתם.

התלמידים והקשישים ישבו בצוותא סביב שולחנות ערוכים וגדושים בפירות יבשים. הקשישים שרו שירי ארץ ישראל, קראו יחד בהגדה של ט"ו בשבט, נהנו ובעיקר התרגשו מהמפגש עם נכדיהם וילדי בית-הספר, כאמור.

"הנכדה שלי לומדת בבית ספר זה וזה מקום יפה ומכובד", אמרה אסתר מזרחי, "בעזרת השם כל שנה נחגוג ביחד ט"ו בשבט ונתפלל שגלעד שליט יחזור הביתה בזכות הט"ו בשבט הזה". גם נלה סיטון הצטרפה לדברי חברתה ואמרה: "נעים מאוד להיפגש עם הילדים החמודים. הם עושים לנו שמח".

יש לציין, כי קודם למפגש תלמידים-קשישים, מדריכי תנועת הצופים ומורי בית הספר הפעילו את התלמידים במגוון פעילויות בסגנון אפיית פיתות בטאבון, קעקועי חינה, תחרויות ספורט ועוד.

"בית הספר פועל באופן קבוע לשילוב הקהילה בעשייה החינוכית", אמרה מנהלת בית הספר, ענת תורג'מן. "ט"ו בשבט עם ההורים, עם תנועת הצופים ועם קשישי העיר היא פעולה אחת בשרשרת המחברת את התלמידים לקהילה בה הם חיים, שרשרת הפועלת במרץ לאורך כל השנה הן על ידי התנדבות התלמידים בקהילה והן על ידי שילוב הקהילה בעשייה החינוכי".