צילום: סטודיו A מייבאים מים מרוסיה: קבוצה של צעירים יהודים מרוסיה, שהגיעו לארץ במסגרת פרויקט תגלית, הביאו איתם אתמול (ג') בקבוקי מים מארץ מוצאם ושפכו אותם לאפיק נחל החצבאני, כהשתתפות סמלית מצידם במאמצים להבריא את משק המים הישראלי בתקופת הבצורת.


המצב הקשה של משק המים בישראל כחלק מהבצורת המתמשכת, נוגעים כנראה לא רק לתושבי מדינת ישראל, אלא גם ליהודים בתפוצות. כאמור, אתמול בשעות הבוקר הגיעה קבוצה של כמה עשרות צעירים בגילאי 18-26 אל אפיק החצבאני סמוך לכפר בלום. הם עמדו על גדת הנחל ורוקנו לתוך האפיק הזורם בקבוקים מלאים במים שהביאו איתם במיוחד מרוסיה וממדינות חבר העמים.

כאמור, קבוצת הצעירים הזאת שייכת לפרויקט תגלית של הסוכנות היהודית. במסגרת פרויקט זה הם מגיעים ארצה ל-10 ימים של טיולים ופעילויות שונות, ונפגשים צעירים מקהילות יהודיות בכל רחבי העולם. מטרת הפרויקט היא חיזוק הזהות היהודית של צעירים יהודיים ומאבק בתהליך ההתבוללות.

מלווה הקבוצה שיזמה את טקס תרומת המים, יעקב שניידמן, אמר כי "הרעיון לקיים את הטקס הזה התגבש עוד בשלבים הראשונים של ההכנות לקראת הנסיעה. הם שוחחו על מה שקורה במדינת ישראל, ובין שאר הדברים עלה גם נושא מצוקת המים והבצורת הקשה. המדריכה של הקבוצה הציעה מחווה סמלית, וכל משתתף דאג להביא עמו בקבוק מים ממקום מגוריו.

"הצעירים מימשו את הרעיון הזה, וזה קרה דווקא ביום גשום. הם אמרו שאולי המחווה הזו הביאה את הגשם בעקבותיה והביאו תקווה שהבצורת תחלוף, ומדינת ישראל תהנה משפע מים כמו שיש במקומות מהם הם הגיעו".