צילום: רונן הלל לצד המצב הכלכלי הקשה שפוקד את המשק והעובדים שמפוטרים על ימין ועל שמאל, החליטו באזור התעשייה אלון תבור, הסמוך לעפולה, להתרחב וחברת 'אורבונד תעשיות גבס ומוצריו בע"מ' מגייסת בימים אלו עשרות עובדים.

חברת אורבונד היא יצרנית הגבס הגדולה והמובילה בישראל. לאחרונה היא השיקה מפעל חדש באזור התעשייה אלון תבור בעלות של שישה מיליון שקל. המפעל החדש יתמקד בפיתוח ייחודי של קו מוצרי גבס אבקתיים לטייח, שפכטל, חומרי הדבקה ועוד.בחברה עובדים כיום כ-100 עובדים במפעל הוותיק הפרסו על שטח של כ-58 דונם, ובימים אלה מגייסים עשרות עובדים חדשים שמיועדים לעבודה במתחם החדש, כאמור.

מפעל אורבונד הוקם בשנת 1993 ומאז היווסדה הפכה החברה לכוח מוביל בתעשייה הישראלית, בזכות איכות מוצריה, הידע המקצועי הנרכש ומחויבותה ללקוחותיה ואיכות הסביבה. כחלק מפועלה למען איכות הסביבה, השקיעה החברה משאבים רבים בהתקנת מערכות סינון ושאיבת אבק. כמו כן, הוקם מערך לטיפול בשפכים ומחזור פסולת לשימוש חוזר.

מנכ"ל חברת אורבונד, צבי אנגל: "אנו מובילים סטנדרטים חדשים של איכות המוצר בכל הקשור בטיח הגבס וציפויי הגבס האחרים, בהתאמה לסטנדרטים הגבוהים של חברת קנאוף הבינ"ל. אנחנו מתבססים הן על טכנולוגיית הייצור שלה והן על מערכות הבקרה והשרות הידועות בעוצמתן ובטיבן".