צילום: אביהו שפירא איתן גדליזון, מנכ"ל המכללה האקדמית תל חי, הלך הבוקר (ד') לעולמו בבית החולים רמב"ם בחיפה, לאחר שנפצע לפני כשלושה שבועות באורח קשה בתאונת מטוס האולטרא-לייט בסמוך לקיבוץ רשפים שבעמק בית שאן.

התאונה בה היה מעורב גדליזון אירעה עקב תקלה בהמראה של מטוס האולטרא לייט, בו היה גדליזון יחד עם עוד חבר. תוך כדי ההרצה על מסלול הדשא נתקל המטוס בממטרה חבויה והמטוס איבד את האיזון והתהפך מיד כשעלה לאוויר.

במטוס פרצה דליקה, שממנה נכווה גדליזון כוויות קשות בפלג גופו בתחתון. גדליזון הוטס לבית החולים רמב"ם, שם אושפז המחלקה לטיפול נמרץ. כאמור, הבוקר הוא מת מפצעיו.

מיד לאחר התאונה הביעה הנהלת מכללת תל חי תקווה שגדליזון יתאושש וישוב לאיתנו, אך הפציעה הייתה קשה ביותר והכריעה אותו.גדליזון (56) איש קיבוץ כפר הנשיא, הגיע לניהול של מכללת תל חי לפני שש שנים, לאחר מסלול מקצועי מרשים בחברה להגנת הטבע. הוא החל שם בתפקיד מדריך טיולים בבית ספר שדה 'צוקי דוד' שהיה ממוקם בהר סנטה קטרינה בסיני, ועבר את כל מסלול הקידום בחברה עד לתפקיד הבכיר ביותר כמנכ"ל.

בראיון שנערך עמו לפני כחודשיים, אמר גדליזון שההישג העיקרי שלו כמנכ"ל החברה הוא בנייתה של מפת מדרג רגישות סביבתית לכל הארץ, שאפשר לגופי התכנון לדעת מהי מידת הרגישות הסביבתית של כל אזור בארץ, ובכך יש תרומה לתכנון מושכל של תחום הבנייה והפיתוח.

כמנכ"ל מכללת תל חי, הצליח גדליזון בתקופה קצרה יחסית להביא לפיתוח מהיר של המכללה. בתוך שבע שנים עלה מספר הסטודנטים במכללה מ-800 ל-2,800. כל זה נעשה בתקופה שכללה גם את מלחמת לבנון השנייה, כשמכללת תל חי נמצאת בקצה המרוחק ביותר של הפריפריה הצפונית.

לפני מספר חודשים חנכה המכללה את הקמפוס החדש, וגדליזון ראה בכך צעד חשוב להגשמת החזון שלו להקמת משולש פיתוח שיכלול את מכללת תל חי, מכון המחקר מיג"ל, ופארק התעשייה.

איתן גדליזון יובא מחר (ה') למנוחות בבית העלמין של קיבוץ כפר הנשיא בשעה 15:00.