צילום: שרון צור הורים מנצרת עילית מתלוננים כי אין ברדיוס הקרוב לביתם גן משחקים ראוי שיכול לשמש את ילדיהם בשעות הפנאי. לדבריהם, הם נאלצים לנסוע כמה קילומטרים מביתם על מנת למצוא גן שעשועים שיספק הנאה.בנצרת עילית כמות גני השעשועים מעטה, המתקנים שהם מכילים הינם מצומצמים והם נמצאים במקומות מרוחקים משכונות המגורים. לאחרונה התקינה העירייה מתקני כושר בשתי נקודות בעיר, אך לא בחרה לטפח ולהגדיל את גני השעשועים שנבנו בשנות ה-80 ומאז לא חודשו.

מצב הגנים מציק להורים שנאלצים בכל פעם לדחות את הבילוי עם הילדים. "אני מחפשת גן משחקים כדי לקחת את בנותיי ובכל העיר אין אחד ראוי, מה שיש, עלוב עם מתקן אחד או שניים", אמרה סימה פרץ אם לשלושה, "לצערי, אני נאלצת בכל פעם מחדש לנסוע לערים שכנות. חבל שבעיר כמו נצרת עלית, שמשקיעים בה בהמון מישורים, לא משקיעים בדברים היותר פשוטים".גן משחקים בנצרת עילית (צילום: שרון צור)

אם אחרת הוסיפה: "בשכונה שלנו אין בכלל גן משחקים, ואני מדברת על שכונה די גדולה ועל אוכלוסייה רחבה".

מעיריית נצרת עילית נמסר בתגובה: "אנו מודעים לצורך בהקמת גני שעשועים חדשים בעיר והנושא נמצא בתכנית העבודה של העירייה. המדיניות של ראש העירייה היא להעמיד בראש סדר העדיפויות את ההשקעה באוכלוסייה הצעירה ובתוך כך להקצות משאבים להקמת מועדוני נוער ומרכזי שעשועים לילדים".