צילום: index open עדיף מאוחר מאשר אף פעם לא: לאחר שבעיריית קרית שמונה הבינו כי אתר האינטרנט שלהם לא פעיל, החליטו להקים אתר חדש שיתחיל לפעול בעוד מספר שבועות.קצת מפתיע שבעידן הנוכחי אין לעיר כמו קרית שמונה אתר אינטרנט פעיל. כמעט כל רשות מקומית במדינת ישראל מחזיקה אתר משלה, משום שזאת למעשה הדרך הנוחה והפשוטה ביותר שבה יכול כל תושב לקבל מידע זמין בכל הקשור לפעילות העירייה.

יתרה מכך, כיום ישנם אתרי אינטרנט עירוניים שמאפשרים לתושבים לבצע פונקציות שונות ישירות דרך האתר, כמו תשלומי ארנונה, אגרת חינוך ועוד. גם מוקד 106 מופיע באתרים אלה ואפשר פשוט לכתוב דיווח על מפגע כזה או אחר המתרחש בעיר.

בעיר כמו קריית שמונה, שבה יש גם היתכנות למצבי חירום ביטחוניים, אתר האינטרנט יכול גם לשמש לעדכון מיידי של התושבים על המתרחש.

יש לציין כי בעבר היה בעירייה אתר אינטרנט, אבל הוא היה מיושן והפסיק לפעול לפני כשנה. לפני חמישה חודשים החלה העירייה ליזום הקמת אתר אינטרנט חדש. בישיבת מועצת העיר שנערכה השבוע אמר ראש העירייה, ניסים מלכה, שתוך מספר שבועות יתחיל לפעול אתר אינטרנט חדש של העירייה, כאמור.

"הקמת האתר תייעל ותשפר את עבודת העירייה", אמר מלכה, "אנחנו עושים זאת בהתאם להנחיות של משרד הפנים, ובשיתוף החברה לאוטומציה במינהל השלטון המקומי".