צילום: אפי שריר בישיבת מועצת העיר טבריה שהתקיימה אתמול (ד') ביקש חבר האופוזיציה, דרור ללוש, להחזיר את לימודי האנגלית לגנים בעיר, שבוטלו לפני כשבועיים. כמו כן, דרש ללוש לדעת מדוע הפסיקה העירייה בתנופת הבנייה. חברי המועצה אישרו את מינויו של מאיר כהן לתפקיד סמנכ"ל משאבי אנוש.

בישיבת המועצה השנייה שקיימה העירייה מאז בחירתו של זוהר עובד לראשות העירייה, נכחו רק מחצית מחברי המועצה. יו"ר האופוזיציה, ללוש, דרש מעובד הבהרות במספר נושאים בהם החלטת העירייה בשיתוף משרד החינוך לביטול לימודי האנגלית בגנים, כאמור.

עובד השיב בנושא כי "בימים אלו אנו שוקדים על בניית מודל חינוכי טברייני שבו יש ערך חשוב לפיתוחו וקידומו של הילד בטבריה. בזמן הקרוב נביא את תוכנית הלימודים לאישור בפני המועצה במסגרת פיתוח המודל ניבחן את נושא האנגלית".ללוש לא הסתפק בכך ודרש מראש העירייה להתייחס לנושא הבנייה בעיר, שנעצרה תנופתו. "יש תחושה שלאחר מועד הבחירות תנופת הבנייה הופסקה, למה יש הפסקה?" שאל ללוש את עובד, שענה: "מתחם הפלאפלים יושלם בחודשים הקרובים, אין ספק כי זהו פרויקט ענק והישגי לעיר טבריה. כמו כן, פרויקט גן העיר נכנס לפעילות אינטנסיבית, ובחודש מאי תתחיל הבנייה של הדוכנים ברחוב הירדן".

עובד התייחס גם לתקציב 2009 כשאמר "כל עוד ממשלת ישראל לא אשרה את תקציב המדינה, אנו רשאים לפרסם את תקציב העירייה עד סוף חודש מרץ.

"כמו כן, בימים הקרובים ייצא מכרז לתפקיד גזבר העירייה, וכשזה ייבחר נוכל לבנות את התקציב על פי נוהל תקין ולאשרו במועצה. יש לציין, כי הדברים נמצאים בפיקוח משרד הפנים".

כאמור, אישרו חברי המועצה את מינוי של גזבר העירייה, מאיר כהן, לתפקיד סמנכ"ל משאבי אנוש ואחראי מחשוב של העירייה.

בנוסף, חברי מועצה אישרו בפה אחד בעד 'כרטיס תושב', מטרתו כניסה חופשית למקומות ציבוריים בעיר בהצגת הכרטיס, כמו פארק ברקו, בריכות שחייה ועוד. המהלך ייצא לפועל בקרוב, כאשר ימוקמו עמדות צילום ברחבי העיר בהם יוכלו התושבים להצטלם תמורת 20 שקלים. השאיפה היא שגם בעלי עסקים יצטרפו וכך הציבור ייהנה מהנחות ומבצעים בהצגת הכרטיס.