צילום: וילדר משבר כלכלי? מיתון? על קיבוץ סאסא זה כנראה לא משפיע. הקיבוץ, שנחשב לאחד המוצלחים והמבוססים בכל התנועה הקיבוצית, החליט להרחיב את פעילות מפעל 'סאסא-טק' כאשר רכש שמונה דונם נוספים של שטח, שעליהם יוקם מפעל לייצור מוצרי טואלטיקה.

קיבוץ סאסא מחזיק כיום בשני מפעלים מצליחים. אחד הוא מפעל פלסן, המייצר מגונים לכלי רכב וכלים צבאיים אחרים, ומייצא את רוב תוצרתו לחו"ל. כמו כן, יש את סאסא-טק, שהוא השני מבחינת היקף המחזור והרווחים וגם הוא הולך ומתרחב, כאמור.מפעל סאסא-טק, הממוקם בפארק התעשייה דלתון שבגליל העליון, מתמחה בייצור ושיווק מוצרי צריכה לניקיון וטיפוח למגזר הפרטי, למוסדות, לרכב ולתעשייה. לאחרונה רכש המפעל 8 דונם נוספים בצמוד למבנה הקיים. סך ההשקעה הכוללת הצפויה בקו היצור החדש מוערכת ב-10 מיליון שקל.

המפעל שהוקם בשנת 1982, משתרע כיום על שטח של כ-15 דונם והינו אחד המפעלים הגדולים והבולטים בישראל בתחום ייצור מוצרי ניקיון - נוזלים ותרסיסים. רוב עובדי המפעל הינם תושבי האזור.

מנכ"ל המפעל, רמי זיו, אמר כי "בשטח החדש שרכשה החברה יוקם מפעל לייצור מוצרי טואלטיקה בשטח בנוי של כ-4,500 מ''ר. מפעל הטואלטיקה החדש יתמחה בייצור מוצרים כגון שמפו, סבון נוזלי, תכשירי גילוח, מוצרי טיפוח לשיער, דאודורנטים ועוד".

יש לציין כי המפעל ייצר בשנת 2008 כ-15 מיליון יחידות מכירה של מוצרי ניקוי חלקם במיתוג החברה, וחלקם במותגים פרטיים עבור גופים אחרים. היקף המכירות הצפוי של החברה לשנת 2009 עומד על כ-90 מיליון שקל. כמו כן, 20 אחוז מתוצרת המפעל מיועד לייצוא בעיקר לאנגליה, גרמניה, צרפת, הולנד ובלגיה.