צילום: אלי אלגרט ראש עיריית טבריה, זוהר עובד, החשוד בגין עבירה של רישום כוזב במסמכי תאגיד, קיבל בימים אלה הזמנה לשימוע בפרקליטות מחוז צפון. תאריך השימוע: 17 למרץ 2009.

עוזרו של פרקליט המדינה, עו"ד יריב רגב, הודיע השבוע לעו"ד רועי בלכר, סנגורו של עובד כי פרקליט המדינה שוקל לאשר הגשת כתב אישום כנגד מרשו, בעבירה של הגבלת הכנסות וכן בעבירה של רישום כוזב במסמכי תאגיד. זאת נמסר בתגובה מעוזרת דוברת משרד המשפטים עו"ד לנא עאסלה.

החשדות נגד עובד קשורים לתקופת מערכת הבחירות לראשות העיר בשנת 2003, במסגרתן התמודד כראש סיעת 'מהפך' על תפקיד ראשות העיר ומקום במועצת העיר.

על פי החשד, פעל עובד לממן את מסע הבחירות שלו ושל סיעת מהפך בסכום כולל של כ=2 מיליון שקלים וזאת בניגוד חריף לחוקי מימון הבחירות אשר קובעים כי גובה התרומה שרשאית סיעה לקבל מאת יחיד לא תעלה על 5,000 שקל.
לדברי עוזר פרקליט המדינה, "פעל עובד לבדו ובאמצעות סיעתו לממן באמצעות כספים אלה את פעילותן השוטפת של הסיעות קשת, יחד ואיחוד, שהתמודדו גם כן בבחירות, אך לא הציבו מועמד מטעמן לראשות העיר אלא תמכו במועמדותו.
"באמצעות קבלת כספים אלה שלא כדין, פגע מר זוהר עובד, לכאורה, בשוויון שבין כלל המתמודדים וכלל הסיעות שהשתתפו בבחירות".

בנוסף, נשקלת האשמת עובד בכך שפעל לכאורה להסתיר את קבלת 'תרומה אסורה' זו ממבקר המדינה בכך שדיווח לו במרמה כי המדובר בהלוואה, זאת על אף שידע כי אין הדבר אמת. בגין כך נשקלת האשמתו גם בעבירה של רישום כוזב במסמכי תאגיד.

בגין החשד לעבירות של שוחד, קבלת דבר במרמה ושיבוש מהלכי משפט, עליהן נחקר ראש העיר באזהרה, לא מצאה הפרקליטות ראיות להעמידו לדין.

עו"ד רועי בלכר המייצג את זוהר עובד אמר בתגובה: "נגיע לשימוע, ואנו מקווים ומאמינים שלאחר שנפרוש את טיעונינו בפני פרקליטות המדינה, לא יוגש כתב אישום"