צילום: אביהו שפירא לבית הקשיש בקרית שמונה יש הנהלה חדשה. בראשה התמנה לעמוד אלי זפרני, וחברים בה גם יורם ביטון, שישמש כגזבר, שלומי בן הרוש, אלי חזן ושלמה תורגמן. זפרני קיבל עליו את התפקיד לאחר ששמעון הדרי הביע את רצונו לפרוש. הדרי לא היה מרוצה מהאופן שבו העירייה תקצבה את בית הקשיש, וטען כי עדיין ישנם סכומים גדולים שהעירייה הייתה אמורה להעביר, והם לא הועברו עדיין.

ראש העירייה, ניסים מלכה, טוען שהעירייה העבירה את כל הכספים שלהם התחייבה עד סוף שנת 2008. "יש תקצוב שמגיע ממשרד הרווחה", אמר מלכה, "העירייה משתתפת -25 אחוז כנגד 75 אחוז שמעביר משרד הרווחה. בכל זה עמדנו. הבעיה היא סכום של 100,000 שקלים שאושר בוועדת התמיכות, והעירייה לא יכולה להעביר אותו, משום שמשרד הפנים והחשב המלווה, לא מוכנים שהעירייה תתקצב גוף חיצוני, כל עוד היא נמצאת בתוכנית הבראה".

היו"ר החדש של עמותת בית הקשיש, אלי זפרני, לא מעוניין להיכנס בשלב זה לעימותים עם העירייה. "ההתרשמות שלי היא שהעירייה מעוניינת ללכת לקראתנו. היו לנו שיחות עם ראש העירייה והוא גילה הבנה לצרכים שלנו, לכן אני מאמין שהעניינים הכספיים יבואו לידי פתרון. הבעיה כרגע היא סכום של 150,000 שקלים שהעירייה התחייבה עליהם עוד בזמנו של ברביבאי, ומהם הועברו רק 90,000. אם הסכום הזה יועבר לידינו, נוכל להצעיד את בית הקשיש קדימה במלוא המרץ.

"אנחנו נמצאים כעת במהלך של גיוס תורמים, ויש לא מעט אנשים, שבעקבות מינוי ההנהלה החדשה, מוכנים להתגייס ולעזור. אנחנו יוזמים בימים אלה הקמת כיתת מחשבים, והוספת פעילויות כמו שחייה בבריכה פעמיים בשבוע".