צילום: איי פי גילי בן מובחר משדה אליעזר, בעל מגרש המכוניות 'אל גיל', מכר מכוניות לאנשים וככל הנראה נעלם עם הכסף. 150 לקוחות נפגעו מתרגיל העוקץ שלו. חברות הליסינג שהיו עמו בקשר, מנסות לאתר אותו, אך לשווא.

עו"ד רשיד היב מחצור הגלילית הוציא השבוע בקשה דחופה לצו מניעה כנגד חברת 'אל גיל סוכנות רכב בע"מ', ונגד אחת מחברות הליסינג שמולה עבדה הסוכנות. הבקשה הוגשה בשמם של תשעה לקוחות של חברת אל גיל שקנו ממנה רכב וכעת הם עלולים להישאר ללא הכסף וללא הרכב.

בסך הכול הגיעו למשרדו של עו"ד היב 28 רוכשי מכוניות שנעקצו על ידי חברת אל גיל. על פי המידע שהגיע מחברות הליסינג, בחודשים האחרונים מכר בן מובחר כ-150 מכוניות. את תמורתן הוא לא העביר לחברות הליסינג. חברות הליסינג על כן לא שחררו את הרכבים משעבוד, והרכבים למעשה שייכים חוקית לבנקים שמימנו את רכישתם עבור חברות הליסינג.הלקוחות המודאגים כבר החלו לחפש סעד משפטי לעניין וחלק מהם פנו לעו"ד היב. בנימוקים לבקשת צו המניעה שהגיש כתב עו"ד היב, כי "המבקשים לעולם לא יוכלו לקבל את תמורת הרכבים מהמשיבה מס' 1 (חברת אל גיל) לאור הסתבכותה הכלכלית והעסקית. המבקשים קנו את הרכבים ממנה בתום לב ושילמו בעדה תמורה מלאה".

חברת אל גיל מכרה מכוניות עבור חברות ליסינג גדולות בארץ. בשלב מסוים הפסידה החברה כספים רבים והייתה חייבת כספים גם לחברות הליסינג שמולן עבדה. בחודשים האחרונים כאמור, מכר גילי רכבים ולא העביר לחברות הליסינג את חלקן בעסקה. כאן החלה ההסתבכות. לפני שבועיים הוא נעלם. חברות הליסינג מחפשות אותו, הלקוחות שהוא הונה מחפשים אותו, והוא אינו נמצא בשום מקום. נציג אחד מחברות הליסינג אמר השבוע שהם שוקלים הגשת תלונה במשטרה נגדו. לדברי עו"ד היב, הוגשה בקשה לכינוס נכסים כנגד החברה.

עובד באחד הבנקים באזור מספר שגיסו רכש רכב מחברת אל גיל. "הוא ביקש ממני שאני אנסה לעזור לו לצאת מהתסבוכת שאליה הוא נקלע. הוא נשאר ערום מכאן ומכאן. הוא לקח הלוואה מהבנק, הכסף הועבר לבן מובחר ונעלם. הבנק לא יוותר על החזר ההלוואה. מצד שני חברת הליסינג תחרים לו את הרכב, כי גם היא נשארה בלי הכסף, והרכב הוא הביטחון שלה מול הבנק שהלווה לה את הכסף לרכישתו".

את תגובתו של גילי בן מובחר לא ניתן היה לפרסום הכתבה.

אחיו של גילי, ראש המועצה, בני בן מובחר, אמר: "למרות שמדובר באחי האהוב והמוערך איני מעורב בשום אופן ישיר או עקיף בעסקיו מאז כניסתי לחיים הציבוריים. לדאבוני, המשבר הכלכלי שפוקד את המשק בתקופה זו לא פסח גם עליו. יחד עם זאת כולי תקווה ואמונה שאחי יתגבר על הקשיים ויוכל להמשיך ולשרת בנאמנה, באדיבות ובמסירות את לקוחותיו כפי שנהג ב-25 שנה האחרונות".